You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Cep telefonuna gelen gereksiz aramaları e devletten iptal etme

Cep telefonuna gelen gereksiz aramaları e devletten iptal etme

Genel müdür
Cep telefonuna gelen gereksiz aramaları e devletten iptal etme
Sizlere bir konudan bahsetmek istiyorum.

Çalışıyorsunuz diyelim, olmadık yerde olmadık ısrarla cep telefonunuza çağrı gelir. 

Acaba evden mi aranıyorum diyerekten bakmak zorunda kalırsınız. Veya bir sevdiğiniz farklı numaradan arıyor olabilir gibi düşünüp açma isteği hissedersiniz. Bir sağlıkçı olarak iş yoğunluğu, elimizde eldiven vesaire derken gereksiz bir arama istemeyiz.


İşte bu aramalardan bazıları sigorta, operatörler, bilmem ne market, adını duymadığınız türlü çeşitli işletmelerden olabilir. Canınız sıkılır. Kapatırsınız bir daha. 


Alışveriş olur, zamanında bir işlem yapmışsınızdır o olur derken bu abonelikleriniz birikir de birikir.

E devlet üzerinden kayıtlı olduğunuz abonelikleri görme ve düzenleme
E devlet bu konuda yardımcı oluyor. Nereye abonesiniz, nereden sms gelmesine izin verdiniz veya nereden sesli mesaj gelmesine izin verdiniz görebiliyorsunuz. Hatta tek tıkla istemediklerinizi engelleyebiliyorsunuz ve hatta istediğiniz zaman geri açabiliyorsunuz. Üstelik bunlar e postanız için de geçerli.Peki nasıl?

1- E devlete girin ve Ticari elektronik ileti yönetim sistemini aratın. Ticaret bakanlığına bağlı bu bölümü bulup tıklayın.
 

[Resim: j1b5mun.png]


2- Karşınıza eğer daha önce kullanmadı iseniz burayı bir uyarı çıkacaktır. Endişelenmeyin ve sağ üst köşede bulunan yeni iletişim adresi ekle butonuna tıklayın. 

[Resim: s5ciipa.png]
 

3- Karşınıza çıkan ekranda; hem telefon numaranızı hem de e mail adresinizi ekleyebileceğiniz alanlar bulunuyor.  Gerekli bilgileri doldurarak. İletişim numara ve isterseniz e postanızı da ekleyin listeye.[Resim: rzux173.png]
4- Daha sonra uyarı aldığınız ekrana geri döndüğünüzde. İletişim bilgileriniz ayrı ayrı oluşmuş olacak. Buradan düzenlemek istediğinizi seçin. Onayları yönet kısmına tıklayın. [Resim: pnvleea.png]
5- Artık burada onay verdiğiniz tüm aboneliklerin listesini görebilecek ve düzenlemelerini yapabileceksiniz.


[Resim: 1oxho93.png]Onay düzenle butonuna tıklayarak onayları düzenleyebilirsiniz. Tek tek istemediğiniz onayları düzeltin. Hatta bu listede önceden onay verip unuttuklarınızı da görüp hatırlayacaksınız.
Konunun faydalı olduğunu düşünüyorsanız lütfen paylaşın.
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.