Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


CİMER //3+1 45A ve Üniversite Hastanesi Sözleşmeli 4B Eş Durumu

Konu

#1
Merhaba hem sıkıntımı hemde Cimer in verdiği cevabı aynen paylaşıyorum. Bu konuda ne yapabilirim ? Dava sendika bir bilen bu sıkıntıyı aşan destek olabilir mi?
Merhaba;

Ben ----- hastanesinde 3+1 45/A lı lisans hemşire olarak çalışmaktayım. Eşim  Üniversitesinde 4/B çakılı kadrolu olarak (ekte) çalışmaktadır. Eşim tek başına 4 yaşında oğlumla birlikte yaşıyor. Ve yanlarında olmam gerekiyor. Nasıl bir yol izlemeliyim rehberlik edermisiniz. İstifa edip yanlarına gitmekten başka yolu yokmudur bu sürecin? Eş durumu ile bir yıl sonunda ailemin olduğu ile geçemez miyim? Lütfen değerlendirip yol gösterebilirmisiniz ? Teşekkür ederim. EŞMİN girdiği alım ektedir.

CEVAP

Başvurunuz değerlendirilmiş ve bilgi edinilmiştir.
 Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ebe-Hemşire Atama Daire Başkanlığı Sözleşmeli Ebe-Hemşire Atama Birimi tarafından başvurunuza verilen cevap;

"663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesinin üçüncü fıkrasında; “Bu madde uyarınca atanan sözleşmeli sağlık personeli üç yıl süreyle başka bir yere atanamaz. Aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmelerde bu madde uyarınca istihdam edilen personelin eşi bu personele tabidir. Ancak sözleşmeli sağlık personelinin bulunduğu ilde bir yıl görev yapması ve vizeli pozisyon bulunması durumunda; eşlerin her ikisinin de Bakanlık ve bağlı kuruluşlarında sözleşmeli veya eşlerden birinin sözleşmeli, diğerinin Bakanlık ve bağlı kuruluşlarında veya diğer bir kamu kurum veya kuruluşunda kadrolu statüde istihdam ediliyor olması halinde hizmet ihtiyacının daha fazla olduğu yere atamaları yapılabilir.” hükümleri yer almaktadır.
Bilgilerinize sunulur.
Son Düzenleme: 12-10-2020, Saat: 20:17, Düzenleyen: vitreus.
Cevapla
#2
[Resim: tzJDZP.jpg]

Ek olarak eklediğiniz fotoyu buraya görünür olması için yükledim. 

Bakanlığa sorunuzu anlıyorum yazmanız ve cevap istemeniz elbette hakkınız. 


Lakin verdikleri cevap yönetmeliğe göre doğru yani zaten bildiğimiz bir durum. 

Kaç ay oldu başlayalı bir yıl dişinizi sıkmanız gerekiyor.
[Resim: BOgsL6.jpg]

[Resim: iyeJCl.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da