Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Çin, belirtiler gösterilmeden önce virüsün yayılabileceğini söylüyor

Konu

#1
[Resim: cd350990-d9a2-447a-a755-5a8d4cecbd98.jpg]Çin sağlık bakanı Dr. Ma Xiaowei Pazar günü Wuhan koronavirüsü hakkında çok kötü bir haber yaptı: İnsanların semptomları olmadan bunu yayabileceğini söyledi.

Bir ABD sağlık kurumu için kıdemli bir danışman, habere "oyun değiştirici" adını verdi.

“Bunu duyduğumda, 'ah, bu beklediğimizden daha kötü' diye düşündüm. Bu, enfeksiyonun aslında düşündüğümüzden çok daha bulaşıcı olduğu anlamına geliyor ”diyor Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine uzun zamandır danışmanlık yapan Dr. William Schaffner.

Schaffner, bu yeni bilginin ABD'nin virüsü içermeye yönelik uygulamalarını sorguladığını ve böylece Washington eyaletinde, Kaliforniya'da ve Illinois'de ortaya çıkan üç vakanın ötesine geçmediğini ekledi.

Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi'nde bulaşıcı bir hastalık uzmanı olan Schaffner, “Dr.

Ma doğruysa - ve bu virüs hakkında bilgi sürekli olarak gelişiyorsa - yaklaşık iki hafta boyunca, hasta olduklarını bile bilmeyen insanlar, Çin'de 50'den fazla insanı öldüren ve binlerce kişiyi enfekte eden virüsü yayabilir.

Hastalık, şu anda Kaliforniya, Washington eyaleti ve Illinois'de üç vakası olan Fransa, Kanada ve ABD'ye kadar yayıldı. 

Cuma günü yapılan basın toplantısında, Illinois Sağlık Bakanlığı'ndan bir epidemiyolog olan Dr. Jennifer Layden, eyaletinde Wuhan koronavirüsü olan kadının 13 Ocak'ta Wuhan'dan ABD'ye seyahat ederken hasta olmadığını ve “ şimdi bu virüs hakkında, semptomlar gelişmeden önce bulaşma kaygımızın düşük olduğunu, dolayısıyla güven verici olduğunu biliyoruz. ”

Yetkililerin hastanın “yakın temaslarını” takip ettiğini açıkladı. Kadının 13 Ocak uçuşundaki diğer yolcular gibi diğer temaslardan bahsetmedi.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da