You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Çin, belirtiler gösterilmeden önce virüsün yayılabileceğini söylüyor

Çin, belirtiler gösterilmeden önce virüsün yayılabileceğini söylüyor

Admin
Çin, belirtiler gösterilmeden önce virüsün yayılabileceğini söylüyor
[Resim: cd350990-d9a2-447a-a755-5a8d4cecbd98.jpg]Çin sağlık bakanı Dr. Ma Xiaowei Pazar günü Wuhan koronavirüsü hakkında çok kötü bir haber yaptı: İnsanların semptomları olmadan bunu yayabileceğini söyledi.

Bir ABD sağlık kurumu için kıdemli bir danışman, habere "oyun değiştirici" adını verdi.

“Bunu duyduğumda, 'ah, bu beklediğimizden daha kötü' diye düşündüm. Bu, enfeksiyonun aslında düşündüğümüzden çok daha bulaşıcı olduğu anlamına geliyor ”diyor Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine uzun zamandır danışmanlık yapan Dr. William Schaffner.

Schaffner, bu yeni bilginin ABD'nin virüsü içermeye yönelik uygulamalarını sorguladığını ve böylece Washington eyaletinde, Kaliforniya'da ve Illinois'de ortaya çıkan üç vakanın ötesine geçmediğini ekledi.

Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi'nde bulaşıcı bir hastalık uzmanı olan Schaffner, “Dr.

Ma doğruysa - ve bu virüs hakkında bilgi sürekli olarak gelişiyorsa - yaklaşık iki hafta boyunca, hasta olduklarını bile bilmeyen insanlar, Çin'de 50'den fazla insanı öldüren ve binlerce kişiyi enfekte eden virüsü yayabilir.

Hastalık, şu anda Kaliforniya, Washington eyaleti ve Illinois'de üç vakası olan Fransa, Kanada ve ABD'ye kadar yayıldı. 

Cuma günü yapılan basın toplantısında, Illinois Sağlık Bakanlığı'ndan bir epidemiyolog olan Dr. Jennifer Layden, eyaletinde Wuhan koronavirüsü olan kadının 13 Ocak'ta Wuhan'dan ABD'ye seyahat ederken hasta olmadığını ve “ şimdi bu virüs hakkında, semptomlar gelişmeden önce bulaşma kaygımızın düşük olduğunu, dolayısıyla güven verici olduğunu biliyoruz. ”

Yetkililerin hastanın “yakın temaslarını” takip ettiğini açıkladı. Kadının 13 Ocak uçuşundaki diğer yolcular gibi diğer temaslardan bahsetmedi.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.