You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Çin koronavirüsü ölü sayısı artıyor

Çin koronavirüsü ölü sayısı artıyor

Admin
Çin koronavirüsü ölü sayısı artıyor
[Resim: _110625247_china_virus_spread__singa23jan_640-nc.png]


Virüs her be kadar Çin kaynaklı olsa da çevre ülkelerde vakalar tespit edilmeye başladı. 

Ölü sayısı 26 ya yükseldi. Yetkililer virüsün bulaş oranını henüz tespit edemediler. 

Virüs semptomlar belli olmadan da yayılıyor mu? Yoksa sadece semptomlar çıktıktan sonra yani ateş gibi belirtiler olduktan sonra yayılım eğiliminde mi? Henüz bu soruların yanıtı yok. 

Wuhan eyaletinde seyahat kısıtlamaları artırıldı. İnsanlar en az 14 gün evlerinden çıkmamaları konusunda uyarılıyor. Çevre il ve ülkelere de seyahat etmemeleri için önlemler alınıyor. 

Metro ve dış seferler durdurulmuş durumda. 

Bir nevi halk wuhana hapsedilmiş durumda. Bu durumun yayılımı ve ölü sayısını artıracağı da gündemde. Yani çevre ül ve ülkelere yayılım durdurulacak belki ama kendi aralarında bir artış olacağı belirtiliyor. 

Öte yandan yeni bir hastane inşasına başlanarak sağlık hizmetleri etkinleştirilmeye çalışılıyor. Yüzlerce iş makinası ile sıfırdan devasa prefabrik hastane inşa ediyorlar. 

[Resim: _110632137_hi059397662.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.