Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Çin koronavirüsü ölü sayısı artıyor

Konu

#1
[Resim: _110625247_china_virus_spread__singa23jan_640-nc.png]


Virüs her be kadar Çin kaynaklı olsa da çevre ülkelerde vakalar tespit edilmeye başladı. 

Ölü sayısı 26 ya yükseldi. Yetkililer virüsün bulaş oranını henüz tespit edemediler. 

Virüs semptomlar belli olmadan da yayılıyor mu? Yoksa sadece semptomlar çıktıktan sonra yani ateş gibi belirtiler olduktan sonra yayılım eğiliminde mi? Henüz bu soruların yanıtı yok. 

Wuhan eyaletinde seyahat kısıtlamaları artırıldı. İnsanlar en az 14 gün evlerinden çıkmamaları konusunda uyarılıyor. Çevre il ve ülkelere de seyahat etmemeleri için önlemler alınıyor. 

Metro ve dış seferler durdurulmuş durumda. 

Bir nevi halk wuhana hapsedilmiş durumda. Bu durumun yayılımı ve ölü sayısını artıracağı da gündemde. Yani çevre ül ve ülkelere yayılım durdurulacak belki ama kendi aralarında bir artış olacağı belirtiliyor. 

Öte yandan yeni bir hastane inşasına başlanarak sağlık hizmetleri etkinleştirilmeye çalışılıyor. Yüzlerce iş makinası ile sıfırdan devasa prefabrik hastane inşa ediyorlar. 

[Resim: _110632137_hi059397662.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da