Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


COVID-19 için bir aşı var mı?

Konu

#1
Henüz değil. Ve herhangi bir aşıyı bulmak en az bir yıl alır deniyor. 

Ancak birkaç araştırma üniversitesi ve ilaç şirketi üzerinde çalışıyor. 16 Mart'ta olası bir aşı, 1. aşama insan denemelerine başladı. 

Ulusal Sağlık Enstitüleri  tarafından finanse edilen çalışma, aşının güvenli olup olmadığını test etmek için 6 hafta boyunca 45 sağlıklı yetişkin gönüllü olarak uygulanacak. 

Çalışması için ne kadar gerekli olduğunu ve yan etkilerin ne olabileceğini belirlemeye yardımcı olmak için farklı dozlarda aşı kullanacaktır. Seattle'daki Kaiser Permanente Washington Sağlık Araştırma Enstitüsü'nde gerçekleşiyor.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da