You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

COVID-19 için bir aşı var mı?

COVID-19 için bir aşı var mı?

Admin
COVID-19 için bir aşı var mı?
Henüz değil. Ve herhangi bir aşıyı bulmak en az bir yıl alır deniyor. 

Ancak birkaç araştırma üniversitesi ve ilaç şirketi üzerinde çalışıyor. 16 Mart'ta olası bir aşı, 1. aşama insan denemelerine başladı. 

Ulusal Sağlık Enstitüleri  tarafından finanse edilen çalışma, aşının güvenli olup olmadığını test etmek için 6 hafta boyunca 45 sağlıklı yetişkin gönüllü olarak uygulanacak. 

Çalışması için ne kadar gerekli olduğunu ve yan etkilerin ne olabileceğini belirlemeye yardımcı olmak için farklı dozlarda aşı kullanacaktır. Seattle'daki Kaiser Permanente Washington Sağlık Araştırma Enstitüsü'nde gerçekleşiyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.