Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Damarlarınıza su enjekte ederseniz ne olur?

Konu

#1
Tüm bu sular için, enjekte edilen miktara ve damarlarına enjekte edilen kişiye bağlıdır… Ve suların belirli içerikleri… Ve suyun ne kadar hızlı infüze edildiği.

Sağlıklı bir yetişkin, bunlardan herhangi birinin küçük (birkaç mL'den fazla değil) anlık atışını çekebilir ve iyi olabilir. İçlerinde tehlikeli bir şey yoksa… Veya alerjik oldukları bir şey veya diğer birçok değişken yoksa.

Musluk suyu kirli olmadıkça VEYA bağışıklığınız zayıflamadıkça, IV musluk suyundan septisemi almazsınız. Eroin kullanıcıları, damarlarına sürekli olarak kirli şeyler enjekte ederler ve hepsi hemen septik hale gelmezler. Sağlıklı bir kişinin bağışıklık sistemi, kandaki az miktarda musluk suyuyla (hatta biraz daha kötüsüyle) kolayca başa çıkabilir. Ama aynı şekilde test etmeyin.

Herhangi bir hastada bu sulardan herhangi birinin daha büyük miktarları, kırmızı kan hücrelerinin apoptozuna neden olma riski taşır. Bunun nedeni, kırmızı kan hücresi sitoplazmasının sudan daha yüksek ozmolariteye sahip olmasıdır (elektrolitler nedeniyle), su ozmoz yoluyla hücrelere akar, kırmızı hücreler şişer ve patlar. Bu da böbrek yetmezliğine, karaciğer yetmezliğine, anemiye, yaygın damar içi pıhtılaşmaya (DIC) ve korkunç şok ve ölüme yol açabilir.
Temel olarak, ne yaptığınızı bilmiyorsanız ve damarlarınızın içine enjekte edeceğiniz her şeye ihtiyacınız olmadıkça damarlarınıza bir şey enjekte etmeyin.
[Resim: hIpVW.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da