You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Damarlarınıza su enjekte ederseniz ne olur?

Damarlarınıza su enjekte ederseniz ne olur?

Genel müdür
Damarlarınıza su enjekte ederseniz ne olur?
Tüm bu sular için, enjekte edilen miktara ve damarlarına enjekte edilen kişiye bağlıdır… Ve suların belirli içerikleri… Ve suyun ne kadar hızlı infüze edildiği.

Sağlıklı bir yetişkin, bunlardan herhangi birinin küçük (birkaç mL'den fazla değil) anlık atışını çekebilir ve iyi olabilir. İçlerinde tehlikeli bir şey yoksa… Veya alerjik oldukları bir şey veya diğer birçok değişken yoksa.

Musluk suyu kirli olmadıkça VEYA bağışıklığınız zayıflamadıkça, IV musluk suyundan septisemi almazsınız. Eroin kullanıcıları, damarlarına sürekli olarak kirli şeyler enjekte ederler ve hepsi hemen septik hale gelmezler. Sağlıklı bir kişinin bağışıklık sistemi, kandaki az miktarda musluk suyuyla (hatta biraz daha kötüsüyle) kolayca başa çıkabilir. Ama aynı şekilde test etmeyin.

Herhangi bir hastada bu sulardan herhangi birinin daha büyük miktarları, kırmızı kan hücrelerinin apoptozuna neden olma riski taşır. Bunun nedeni, kırmızı kan hücresi sitoplazmasının sudan daha yüksek ozmolariteye sahip olmasıdır (elektrolitler nedeniyle), su ozmoz yoluyla hücrelere akar, kırmızı hücreler şişer ve patlar. Bu da böbrek yetmezliğine, karaciğer yetmezliğine, anemiye, yaygın damar içi pıhtılaşmaya (DIC) ve korkunç şok ve ölüme yol açabilir.
Temel olarak, ne yaptığınızı bilmiyorsanız ve damarlarınızın içine enjekte edeceğiniz her şeye ihtiyacınız olmadıkça damarlarınıza bir şey enjekte etmeyin.
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.