Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Decubitus ulcer/dekubit ülser

Konu

#1
[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcQT0tSYiqpSk7yWV8mEk...EzhIF2mrLW]

Dekübitus ülserleri bazen basınç ülseri , yatak yarası veya basınç ağrısı olarak bilinen açık bir cilt yarasıdır. Vücudun ağırlığının, cildin yatak veya tekerlekli sandalye gibi sert bir yüzeye bastırdığı dekübitus ülseri oluşur. 

Basınç, cilde kan akışını keser ve doku hücrelerine zarar verir. Başlangıçta cilt genellikle kırmızı veya biraz renksiz görünür. Sonunda, basınç rahatlamazsa, cilt parçalanır ve doku ölür (nekroz). Uygun tanı bakımı ve tedavisi ile dekübitus ülseri olan çoğu insan iyileşme için iyi bir prognoza sahiptir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da