Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Dermabrasion/dermabrazyon

Konu

#1
Derideki bir ben veya yara izinin zımpara ile alınması

Dermabrazyon, genellikle yüzdeki cildin dış katmanlarını çıkarmak için dönen bir alet kullanan bir peeling tekniğidir. Bu tedavi, cildinin görünümünü iyileştirmek isteyen kişiler arasında popülerdir. Tedavi edebileceği bazı durumlar arasında ince çizgiler, güneş hasarı, akne izleri ve düzensiz doku bulunur.

Dermabrazyon bir dermatologun ofisinde gerçekleşir. Prosedür sırasında, bir profesyonel cildinizin en dış katmanlarını çıkarmadan önce cildinizi anestezi ile uyuşturacaktır. Bu ayakta tedavi prosedürüdür, yani tedaviyi takiben iyileşmek için eve gidebilirsiniz.

Profesyonel tedavilerin temizleme ve peeling sürecini simüle eden birkaç tezgah üstü cihaz vardır. Bunlar genellikle profesyonel dermabrazyonun istenen cilt pürüzsüzleştirici etkilerini üretmek için daha uzun sürer ve genellikle tam etkilere ulaşmazlar.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task