Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Dermatitis/dermatit

Konu

#1
[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcQH4FBbUpuWSStmO2ny6...hyh6QbE6t4]

Dermatit cilt iltihabı için genel bir terimdir . Dermatit ile cildiniz genellikle kuru, şişmiş ve kırmızı görünür. Sahip olduğunuz dermatit tipine bağlı olarak, nedenler değişir. Ancak, bulaşıcı değildir.

Dermatit bazıları için rahatsız edici olabilir. Cildinizin nasıl kaşıntılı hissettiği hafif ila şiddetli arasında değişebilir. Bazı dermatit türleri uzun sürebilir, diğerleri mevsime, maruz kaldığınız şeye veya strese bağlı olarak oluşur.

Bazı dermatit tipleri çocuklarda daha yaygındır ve diğerleri yetişkinlerde daha yaygındır. Dermatitten ilaçlar ve topikal kremler ile rahatlama bulabilirsiniz.

Cildiniz enfekte, ağrılı veya rahatsızsa veya dermatitiniz yaygınsa veya iyileşmiyorsa randevu için doktorunuza başvurun.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task