You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Dermatitis/dermatit

Eğitim forumu admini
Dermatitis/dermatit
[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcQH4FBbUpuWSStmO2ny6...hyh6QbE6t4]

Dermatit cilt iltihabı için genel bir terimdir . Dermatit ile cildiniz genellikle kuru, şişmiş ve kırmızı görünür. Sahip olduğunuz dermatit tipine bağlı olarak, nedenler değişir. Ancak, bulaşıcı değildir.

Dermatit bazıları için rahatsız edici olabilir. Cildinizin nasıl kaşıntılı hissettiği hafif ila şiddetli arasında değişebilir. Bazı dermatit türleri uzun sürebilir, diğerleri mevsime, maruz kaldığınız şeye veya strese bağlı olarak oluşur.

Bazı dermatit tipleri çocuklarda daha yaygındır ve diğerleri yetişkinlerde daha yaygındır. Dermatitten ilaçlar ve topikal kremler ile rahatlama bulabilirsiniz.

Cildiniz enfekte, ağrılı veya rahatsızsa veya dermatitiniz yaygınsa veya iyileşmiyorsa randevu için doktorunuza başvurun.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.