Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Dialysis/diyaliz

Konu

#1
Süzdürüm, yarı geçirgen bir zardan ayrı iki farklı sıvının çözünmüş moleküllerinin ayrılması işlemi.

Böbrekler, vücudunuzdaki atıkları ve fazla sıvıyı çıkararak kanınızı filtreler. Bu atık, idrar yaparken elimine edilecek olan mesaneye gönderilir.

Ulusal Böbrek Vakfı'na göre, son dönem böbrek yetmezliği, böbrekler normal işlevlerinin sadece yüzde 10 ila 15'inde performans gösterdiğinde ortaya çıkar .

Diyaliz, bir makine kullanarak kanı filtreleyen ve temizleyen bir tedavidir. Bu , böbrekler işlerini yapamadığı zaman sıvılarınızı ve elektrolitlerinizi dengede tutmaya yardımcı olur .

Diyaliz 1940'lardan beri böbrek problemi olan insanları tedavi etmek için kullanılmaktadır .
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task