You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Diaphoresis/diyaforez

Diaphoresis/diyaforez

Eğitim forumu admini
Diaphoresis/diyaforez
Diyaforez, ortamınıza ve aktivite seviyenize bağlı olarak aşırı, anormal terlemeyi tanımlamak için kullanılan tıbbi terimdir. Vücudunuzun bir bölümü yerine tüm vücudunuzu etkileme eğilimindedir. Bu duruma bazen sekonder hiperhidroz da denir.

Hiperhidroz veya primer hiperhidroz da sinir sistemi bozukluğu olduğu düşünülse de aşırı terleme ile ilişkilidir. Primer hiperhidrozda terleme normalde vücudunuzun elleriniz veya ayaklarınız gibi belirli bölümleriyle sınırlıdır.

Diyaforez genellikle altta yatan bir sağlık durumunun belirtisidir. Bazı durumlar hayatı tehdit edici olabilir ve acil tıbbi müdahale gerektirir. Bazı ilaçlardan da kaynaklanabilir.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.