Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Diaphoresis/diyaforez

Konu

#1
Diyaforez, ortamınıza ve aktivite seviyenize bağlı olarak aşırı, anormal terlemeyi tanımlamak için kullanılan tıbbi terimdir. Vücudunuzun bir bölümü yerine tüm vücudunuzu etkileme eğilimindedir. Bu duruma bazen sekonder hiperhidroz da denir.

Hiperhidroz veya primer hiperhidroz da sinir sistemi bozukluğu olduğu düşünülse de aşırı terleme ile ilişkilidir. Primer hiperhidrozda terleme normalde vücudunuzun elleriniz veya ayaklarınız gibi belirli bölümleriyle sınırlıdır.

Diyaforez genellikle altta yatan bir sağlık durumunun belirtisidir. Bazı durumlar hayatı tehdit edici olabilir ve acil tıbbi müdahale gerektirir. Bazı ilaçlardan da kaynaklanabilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task