Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Dr cv' leri süresi ne kadardır?

Konu

Question #1
Doktorların vizit sırasında verdikleri cvler ne kadar sürede yapılmali?
Cevapla
#2
(29-12-2020, Saat: 21:43)Sedefkara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doktorların vizit sırasında verdikleri cvler ne kadar sürede yapılmali?

Cv dediğiniz şey order mı?
[Resim: hIpVW.jpg]
Cevapla
#3
Eğer buysa bence bunun bir süresi yok. Yani vizit gezilir. Örneğin diyet değişimi order edilir vizitte siz bu diyet değişimini bir sonraki yemekten önce yaparsınız veya oral kapatılırsa hastanın hemen kapatırsınız...

Hastaya ağrı kesici order edilir lüzum hali denizse lüzum olunca yaparsınız, ama 3x1 denilirse servisinizdeki ilaç saatlerini dikkate alarak planlarsınız....

Sormak istediğiniz order ise bu şekilde benim fikrim ama başka bir şey ise aydınlatırsanız bizi sevinirim.
[Resim: hIpVW.jpg]
Cevapla
#4
(30-12-2020, Saat: 03:49)Darkwatch Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer buysa bence bunun bir süresi yok. Yani vizit gezilir. Örneğin diyet değişimi order edilir vizitte siz bu diyet değişimini bir sonraki yemekten önce yaparsınız veya oral kapatılırsa hastanın hemen kapatırsınız...

Hastaya ağrı kesici order edilir lüzum hali denizse lüzum olunca yaparsınız, ama 3x1 denilirse servisinizdeki ilaç saatlerini dikkate alarak planlarsınız....

Sormak istediğiniz order ise bu şekilde benim fikrim ama başka bir şey ise aydınlatırsanız bizi sevinirim.
Evet bunun gibi. Yani demek istediğim saatlerdirmesi hemşire insiyatifinde mi mesela bir infüzyon diyelim. İstediğimiz bsaatte başlayabilir miyiz?
Cevapla
#5
Yo hayır. Order da infizyon hızı belirtilir. Belirtilmeli.

Ama mesela vizitte antibiyotik başlandı diyelim. Bu order edilirken günlük doz ve varsa yükleme dozu yazar.

Servisin saatlendirmesi vardır zaten. Örneğin 4x1 antibiyotik olsun. Servis bunu genelde 06-12-18-24 yapar. Vizit 16 da oldu diyelim sen 18 de ilk dozu yaparak başlarsın aksi belirtilmedikçe.

Vizitte şimdi başlansın bu acil derseler başlarsın.

Acil ilaçlar kalp ritim düzenleyici tansiyon düşürücü insülinler vesaire bunlar da acil bir durum var demekki hemen anında yaparsın ki zaten doktor bu ilaçları yaparken orada olur muhtemelen beraber yaparsınız.


Özetle bunun bir kanunu kitabı yok. Order gelir servise ve duruma göre zamanlar planlar yaparsın.
[Resim: hIpVW.jpg]
Cevapla
#6
Seruma gelince mesela order olarak hasta 24 saatte 2000 mayi alsın dediler.

Sen 1000 mayi takarsın saatte 100 den ayarlarsın. Bitince bir bin daha. 24 saatte 2400 yapar buradaki 4 saat mola sayarsın lavabosu susu busu ara verılır yani. Hemen mi başlamalısın e yani işlerin bitince vizit sonu başlarsın yani.


Bazen infüzyon hızı belirtilmez yani çok önemli değildir. Sen 200 den açarsın gece uyurken takmazsın. Ama bunu yapabilmen hastanın durumuna bağlıdır.

Ayrıca zaten gözlemliyorsun aşırı sıvı yuklenmesi oluyor mu olmuyor mu ara ara bunlara bakıyorsun. Duruma göre azaltırsın hızını veya doktora haber verip kesebilirsin de.
[Resim: hIpVW.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da