Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


DSÖ Hemşirelik İstatistikleri

Konu

Star #1
  • Hemşireler ve ebeler, küresel sağlık iş gücünün yaklaşık% 50'sini oluşturmaktadır.
  • Sağlık çalışanlarında, özellikle de hemşire ve ebelerde, sağlık çalışanlarındaki mevcut kıtlığın% 50'sinden fazlasını temsil eden küresel bir kıtlık vardır.
  • Tüm ülkelerin sağlık ve refah konusunda Sürdürülebilir Kalkınma Hedef 3'e ulaşması için DSÖ, 2030 yılına kadar dünyanın ilave 9 milyon hemşireye ve ebeye ihtiyacı olacağını tahmin ediyor.
  • Hemşireler sağlığın teşviki ve geliştirilmesinde, hastalığın önlenmesinde ve birinci basamak ve toplum bakımının verilmesinde kritik bir rol oynamaktadır.
  • Hemşirelere ve ebelere yatırım yapmak para için iyi bir değerdir. BM Sağlık İstihdam ve Ekonomik Büyüme Üst Düzey Komisyonunun raporu, sağlık ve sosyal sektörlerde eğitim ve istihdam yaratma yatırımlarının, iyileştirilmiş sağlık sonuçları, küresel sağlık güvenliği ve kapsayıcı ekonomik büyümenin üçlü geri dönüşüyle sonuçlandığı sonucuna varmıştır.
[Resim: aiNd0O.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task