You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

DSÖ Hemşirelik İstatistikleri

DSÖ Hemşirelik İstatistikleri

Yönetici
DSÖ Hemşirelik İstatistikleri
  • Hemşireler ve ebeler, küresel sağlık iş gücünün yaklaşık% 50'sini oluşturmaktadır.
  • Sağlık çalışanlarında, özellikle de hemşire ve ebelerde, sağlık çalışanlarındaki mevcut kıtlığın% 50'sinden fazlasını temsil eden küresel bir kıtlık vardır.
  • Tüm ülkelerin sağlık ve refah konusunda Sürdürülebilir Kalkınma Hedef 3'e ulaşması için DSÖ, 2030 yılına kadar dünyanın ilave 9 milyon hemşireye ve ebeye ihtiyacı olacağını tahmin ediyor.
  • Hemşireler sağlığın teşviki ve geliştirilmesinde, hastalığın önlenmesinde ve birinci basamak ve toplum bakımının verilmesinde kritik bir rol oynamaktadır.
  • Hemşirelere ve ebelere yatırım yapmak para için iyi bir değerdir. BM Sağlık İstihdam ve Ekonomik Büyüme Üst Düzey Komisyonunun raporu, sağlık ve sosyal sektörlerde eğitim ve istihdam yaratma yatırımlarının, iyileştirilmiş sağlık sonuçları, küresel sağlık güvenliği ve kapsayıcı ekonomik büyümenin üçlü geri dönüşüyle sonuçlandığı sonucuna varmıştır.
[Resim: iyeJCl.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.