Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Dünya Sağlık Günü Hakkında

Konu

#1
[Resim: ewoG88.png]
7 Nisan 2020, hemşirelerin ve ebelerin çalışmalarını kutlamanın ve dünya liderlerine dünyayı sağlıklı tutmada oynadıkları kritik rolü hatırlatmanın günüdür. 

Hemşireler ve diğer sağlık çalışanları, yüksek kalite, saygılı tedavi ve bakım sağlamak, korku ve soruları ele almak için toplum diyaloğuna öncülük etmek ve bazı durumlarda klinik çalışmalar için veri toplamak amacıyla COVID-19 yanıtının ön saflarında yer almaktadır. 

Oldukça basit, hemşireler olmasaydı, hiçbir yanıt olmayacaktı.


Bu Uluslararası Hemşire ve Ebe Yılında, Dünya Sağlık Günü hemşireliği ve dünyadaki mevcut durumunu vurgulayacaktır. DSÖ ve ortakları, hemşirelik ve ebelik iş gücünü güçlendirmek için bir dizi tavsiyede bulunacaklar.

Evrensel sağlık kapsamı, anne ve çocuk sağlığı, zihinsel sağlık, acil durum hazırlığı ve müdahale, hasta güvenliği ve entegre, insan merkezli teslimat dahil bulaşıcı ve bulaşıcı olmayan hastalıklar ile ilgili ulusal ve küresel hedeflere ulaşacaksak bu hayati önem taşıyacaktır.

Hemşirelik ve ebelik iş gücünün herkesin, her yerde ihtiyaç duydukları sağlık hizmetini almasını sağlayacak kadar güçlü olmasını sağlamak için Dünya Sağlık Günü'nde desteğinizi bekliyoruz.

Dünya Sağlık Günü için slogan: Hemşireleri ve ebeleri destekle.


Kaynak; Dünya Sağlık Örgütü


Mediforum'dan;

Arkadaşlar yukarıdaki yazı Dünya sağlık örgütünden aynen çeviridir. Bu yıl dünya sağlık günü hemşire ve ebelere destek amaçlı adanmış bir gündür.

Dünya sağlık gününüz kutlu olsun..........

Lütfen paylaşın...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da