You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Dünya Sağlık Günü Hakkında

Dünya Sağlık Günü Hakkında

Admin
Dünya Sağlık Günü Hakkında
[Resim: ewoG88.png]
7 Nisan 2020, hemşirelerin ve ebelerin çalışmalarını kutlamanın ve dünya liderlerine dünyayı sağlıklı tutmada oynadıkları kritik rolü hatırlatmanın günüdür. 

Hemşireler ve diğer sağlık çalışanları, yüksek kalite, saygılı tedavi ve bakım sağlamak, korku ve soruları ele almak için toplum diyaloğuna öncülük etmek ve bazı durumlarda klinik çalışmalar için veri toplamak amacıyla COVID-19 yanıtının ön saflarında yer almaktadır. 

Oldukça basit, hemşireler olmasaydı, hiçbir yanıt olmayacaktı.


Bu Uluslararası Hemşire ve Ebe Yılında, Dünya Sağlık Günü hemşireliği ve dünyadaki mevcut durumunu vurgulayacaktır. DSÖ ve ortakları, hemşirelik ve ebelik iş gücünü güçlendirmek için bir dizi tavsiyede bulunacaklar.

Evrensel sağlık kapsamı, anne ve çocuk sağlığı, zihinsel sağlık, acil durum hazırlığı ve müdahale, hasta güvenliği ve entegre, insan merkezli teslimat dahil bulaşıcı ve bulaşıcı olmayan hastalıklar ile ilgili ulusal ve küresel hedeflere ulaşacaksak bu hayati önem taşıyacaktır.

Hemşirelik ve ebelik iş gücünün herkesin, her yerde ihtiyaç duydukları sağlık hizmetini almasını sağlayacak kadar güçlü olmasını sağlamak için Dünya Sağlık Günü'nde desteğinizi bekliyoruz.

Dünya Sağlık Günü için slogan: Hemşireleri ve ebeleri destekle.


Kaynak; Dünya Sağlık Örgütü


Mediforum'dan;

Arkadaşlar yukarıdaki yazı Dünya sağlık örgütünden aynen çeviridir. Bu yıl dünya sağlık günü hemşire ve ebelere destek amaçlı adanmış bir gündür.

Dünya sağlık gününüz kutlu olsun..........

Lütfen paylaşın...
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.