You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Dünya Sağlık Örgütü 'COVİD-19'Yaz Aylarında Geçecek İddiasınına İlişkin Açıklama

Dünya Sağlık Örgütü 'COVİD-19'Yaz Aylarında Geçecek İddiasınına İlişkin Açıklama

Admin
Dünya Sağlık Örgütü 'COVİD-19'Yaz Aylarında Geçecek İddiasınına İlişkin Açıklama
Merhaba Değerli MediForum Ailesi

Dünya Sağlık Örgütü(WHO) bugün yayınladığı bültenin de COVİD-19'un yaz aylarında yok olacağına ilişkin iddialarını çürüterek şu açıklamalarda bulundu :

[Resim: Jof2fA.jpg]

  Şimdiye kadar elde edilen kanıtlardan, COVID-19 virüsü, sıcak ve nemli havaya sahip alanlar da dahil olmak üzere TÜM ALANLARDA bulaşabilir. İklim ne olursa olsun, COVID-19'u bildiren bir bölgede yaşıyorsanız veya seyahat ediyorsanız koruyucu önlemler alın. Kendinizi COVID-19'a karşı korumanın en iyi yolu sık sık ellerinizi temizlemektir. Bunu yaparak ellerinizde olabilecek virüsleri ortadan kaldırır ve gözlerinize, ağzınıza ve burnunuza dokunarak oluşabilecek enfeksiyonlardan kaçınırsınız.

  SOĞUK HAVA VE KAR YENİ KORONA VİRÜSÜ ÖLDÜRMEZ

 Soğuk havanın yeni koronavirüsü veya diğer hastalıkları öldürebileceğine inanmak için hiçbir neden yoktur. Normal insan vücudu sıcaklığı, dış sıcaklığa veya hava durumuna bakılmaksızın 36.5 ° C ila 37 ° C arasında kalır. Kendinizi yeni koronavirüse karşı korumanın en etkili yolu, ellerinizi sıklıkla alkol bazlı el ovma ile temizlemek veya sabun ve su ile yıkamaktır.

  SICAK BANYO YAPMAK YENİ KORANA VİRÜS HASTALIĞINI ÖNLEMEZ

  Sıcak banyo yapmak COVID-19'u yakalamanızı engellemez. Banyo veya duşunuzun sıcaklığından bağımsız olarak normal vücut sıcaklığınız 36.5 ° C ila 37 ° C arasında kalır. Aslında, aşırı sıcak su ile sıcak bir banyo yapmak, sizi yakabileceği için zararlı olabilir. Kendinizi COVID-19'a karşı korumanın en iyi yolu sık sık ellerinizi temizlemektir. Bunu yaparak ellerinizde olabilecek virüsleri ortadan kaldırırsınız ve gözlerinize, ağzınıza ve burnunuza dokunarak öksürüğün bulaşmasını önlersiniz.


  EL KURUTMA MAKİNELERİ YENİ KORONA VİRÜSÜ ÖLDÜRMEDE ETKİLİ MİDİR ?

  Hayır. El kurutma makineleri 2019-nCoV'yi öldürmede etkili değildir. Kendinizi yeni koronavirüse karşı korumak için, ellerinizi alkol bazlı bir el ovuşuyla sık sık temizlemeli veya sabun ve su ile yıkamalısınız. Ellerinizi temizledikten sonra, kağıt havlu veya sıcak hava kurutucu kullanarak iyice kurutmalısınız.

KAYNAK : DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ (WHO)
Son Düzenleme: 14-03-2020, Saat: 00:32, Düzenleyen: Mythland.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.