Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Dünya Sağlık Örgütü'nden Hemşireler İçin ''NURSING NOW'' Kampanyası Başlattı

Konu

#1
[Resim: JPgBYq.jpg]

  Merhaba Değerli MediForum Ailesi,
  Dünyada sağlık alanında en büyük kuruluş olan Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sağlık sektörünün yarısından fazlasını oluşturan hemşireler için NURSING NOW adında bir kampanyaya adım attı.

[Resim: JPhscA.jpg]  

  PEKİ NURSINGNOW KAMPANYASI NEDİR?

  NURSINGNOW dünya çapında hemşirelerin profilini ve statüsünü yükselterek - politika yapıcıları etkileyerek ve hemşirelerin kendilerini küresel bir harekete liderlik etmeleri, öğrenmeleri ve inşa etmeleri için destekleyerek küresel sağlığı iyileştirmeyi amaçlamaktadır.Hemşireliğin durumunu ve profilini yükselterek sağlığı iyileştirmek için küresel bir kampanyadır.
  NURSINGNOW liderlik pozisyonlarında daha fazla hemşireyi savunmak için - hemşirelerin hak ettikleri etkiyi elde etmelerine yardımcı olmak için dünyanın dört bir yanındaki ortaklarıyla birlikte çalışacaktır. Ayrıca, hemşirelerin daha iyi eğitim ve öğretime erişmelerine yardımcı olurken, araştırmaları ve etkili uygulama kanıtlarını paylaşmalarına yardımcı olur.

[Resim: JPhDoI.jpg]

 HEMŞİRELERİN NURSINGNOW'DA ROLÜ NEDİR? 
 
 Hemşireler, sağlığın teşviki ve geliştirilmesinde, hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde önemli bir rol oynayan sağlık ekiplerinin çoğunun kalbinde yer alır. Topluluğa en yakın sağlık profesyonelleri olarak, toplum temelli bakımın yeni modellerinin geliştirilmesinde ve sağlığın geliştirilmesi ve hastalığın önlenmesi için yerel çabaların desteklenmesinde özel bir rolleri vardır. Hemşirelik ve ebelik geliştirerek, ülkeler sağlığın iyileştirilmesi, cinsiyet eşitliğinin desteklenmesi ve ekonomik büyümenin desteklenmesi konusunda yaratabilir .

 BU KAMPANYANIN HEDEFLERİ NEDİR?
  
  1. Sağlık politikası yapımında hemşirelerin ve ebelerin daha belirgin bir sese sahip olmalarını sağlamak; 
  2. Hemşirelik iş gücüne daha fazla yatırım yapılmasının teşvik edilmesi; 
  3. Liderlik pozisyonlarında daha fazla hemşireyi savunmak; 
  4. Hemşirelerin nerede en büyük etkiye sahip olabileceğini belirlemeye yardımcı olan araştırmaları teşvik etmek ve 
  5. Paylaşım örnekleri en iyi hemşirelik uygulaması.
 
  PEKİ NASIL DESTEK VEREBİLİRSİN?
    
  1. Halka en yakın sağlık çalışanları olarak hemşireler bilgi, beceri ve uzmanlıklarını sonuna kadar kullanma yetkisine sahip olmalıdır . Çoğu sağlık ekibinin merkezinde yer alan kilit rolleri için değer verilmeli ve saygı gösterilmelidir.
  2. Hemşireler , yeni teknoloji, daha fazla hasta katılımı ve toplum ve temel sağlık hizmetlerine artan bir odaklanma yoluyla sağlığın teşviki, hastalığın önlenmesi ve tedavisini teşvik etmek için desteklenmelidir .
  3. Sağlıkla ilgili karar verme süreçlerinde hemşirelerin daha fazla yer alması gerekmektedir . Politika geliştirme ve planlamadaki rolleri, sağlık sistemindeki benzersiz konumlarının onlara verdiği paha biçilmez anlayışlara rağmen çok küçüktür.
  4. Dünya genelinde sağlık liderleri  , hemşireliğin Evrensel Sağlık Kapsamına ve diğer sağlık hedeflerine ulaşmasına katkılarını en üst düzeye çıkaran yeni bakım modelleri geliştirmelidir .
  5. Hükümetler ,  sağlığı geliştirmek, kadınları güçlendirmek ve yerel ekonomileri güçlendirmek için hemşirelerin çalışma koşullarını, eğitim ve liderlik becerilerini geliştirmeye yatırım yapmalıdır

2020 Yılı Neden Ebe ve Hemşire Yılı Seçildi ? Sizce Tesadüf Mü ? yazımı okumak için buraya tıklayınız
Bir Hemşireye Verilen En Yüksek Uluslararası Ödül ''Florence Nightingale Madalyası'' yazımı okumak için buraya tıklayınız
Son Düzenleme: 12-03-2020, Saat: 01:15, Düzenleyen: Mythland.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da