Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Dysphagia/disfaji

Konu

#1
Disfaji, yutma güçlüğü anlamına gelir - yiyecekleri ağızdan mideye taşımak normalden daha fazla çaba gerektirir.

Genellikle sinir veya kas problemlerinden kaynaklanan disfaji ağrılı olabilir ve yaşlılarda ve bebeklerde daha yaygındır.

Tıbbi "disfaji" terimi genellikle bir belirti veya işaret olarak kabul edilmesine rağmen, bazen kendi başına bir durumu tanımlamak için kullanılır. Disfajinin çok çeşitli potansiyel nedenleri vardır; sadece bir veya iki kez gerçekleşirse, muhtemelen altta yatan ciddi bir sorun yoktur, ancak düzenli olarak ortaya çıkarsa, bir doktor tarafından kontrol edilmelidir.

Disfajinin ortaya çıkmasının birçok nedeni olduğundan, tedavi altta yatan nedene bağlıdır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da