You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ebe ve Hemşireler Derneği

Ebe ve Hemşireler Derneği

Ebe ve Hemşireler Derneği
Çağın gereklilikleri göz önüne alındığında tüm dünyada yaşana gelen hızlı dönüşüm ve gelişim ülkemizde de her anlamda ,gelişmiş dünya ülkeleri arasındaki yerini almak adına hızlı bir biçimde devam etmektedir.
Bu değişim ve gelişim süreci,  hayatın her alanında olduğu gibi sağlık sektöründe de ülkemize yakışır bir şekilde sürdürülmektedir.
Sağlık hizmetlerinin sunumunda, teknolojik ve stratejik  gelişim ne kadar önemli ise sağlık çalışanlarının memnuniyeti de bir o kadar önemlidir.
Ebeler ve hemşireler sağlık hizmetlerinin vazgeçilmezleri olup onların olmadığı yerde verimli sağlık hizmeti sunumunun yapılması mümkün değildir. Bu meslekler özverili çalışmayı, sabır, hoşgörü, merhamet, fedakarlık ve ciddiyet gerektirmektedir.
Sağlık camiasının, sağlık hizmetlerinin geliştirilmesinde ve çalışan haklarının iyileştirilmesinde söz sahibi olabilmelerini tesis etmek amacıyla  2007 yılında kurulan derneğimiz, kuruluşundan bu güne kadar  sağlıkta yarını planlamak, geleceğe hazır olmak   adına her zaman azim ve kararlılıkla mücadele vermiş ve vermeye de devam etmektedir.  
Bu bağlamda tüm meslektaşlarımıza ayrı ayrı sorumluluklar düştüğünü de hatırlatmak istiyorum.

   Yakın bir zamanda ,Yönetim kurulu olarak 2019 mart  ayında meslektaşlarımızın tüm sorunlarını ve tavsiye çözüm yollarını içeren bir çalışma dosyası hazırladık ve bu dosyayı bakanlığımızın yetkili tüm makamlarına sunduk. Dosya içerisinde mevcut maddelerden bir tanesi olan hastanelerdeki ebe ve hemşirelerin PDC zorunlu doluluk oranın % 70 den daha yüksek bir rakama çekilmesi yönündeki talebimize istinaden kamu hastaneleri birliği genel müdürümüzün talimatı ile yapılan çalışmalar sonucu mecburi doluluk oranı % 70 ten % 85 e çıkarılmıştır.
Mevcut dosyamızda 3600 ek göstergeden nöbet ücretlerine,sağlıkta şiddetten sağlık yöneticilerinin liyakat sahibi olmalarına kadar birçok konuyu içeren bu taleplerimizin de takipçisi olacağız.
    Tüm dünyayı tehdit eden covit-19 virüsü ile mücadelede meslektaşlarımız gibi  yönetim kurulu üyelerimiz de sahada mücadele içerisindedir. Bu zorlu süreçte yönetim kurulu olarak yurdun dört bir yanında görev yapan meslektaşlarımızla istişare ve görüşme halindeyiz. Sahadaki sorunları bizzat yaşıyor, meslektaşlarımızın sorunlarını biliyoruz.
     Bu zorlu süreçte yanımızda olan halkımıza ,sayın bakanımıza ve devletimize şükranlarımızı sunuyoruz.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.