Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Ebe ve Hemşireler Derneği

Konu

#1
Çağın gereklilikleri göz önüne alındığında tüm dünyada yaşana gelen hızlı dönüşüm ve gelişim ülkemizde de her anlamda ,gelişmiş dünya ülkeleri arasındaki yerini almak adına hızlı bir biçimde devam etmektedir.
Bu değişim ve gelişim süreci,  hayatın her alanında olduğu gibi sağlık sektöründe de ülkemize yakışır bir şekilde sürdürülmektedir.
Sağlık hizmetlerinin sunumunda, teknolojik ve stratejik  gelişim ne kadar önemli ise sağlık çalışanlarının memnuniyeti de bir o kadar önemlidir.
Ebeler ve hemşireler sağlık hizmetlerinin vazgeçilmezleri olup onların olmadığı yerde verimli sağlık hizmeti sunumunun yapılması mümkün değildir. Bu meslekler özverili çalışmayı, sabır, hoşgörü, merhamet, fedakarlık ve ciddiyet gerektirmektedir.
Sağlık camiasının, sağlık hizmetlerinin geliştirilmesinde ve çalışan haklarının iyileştirilmesinde söz sahibi olabilmelerini tesis etmek amacıyla  2007 yılında kurulan derneğimiz, kuruluşundan bu güne kadar  sağlıkta yarını planlamak, geleceğe hazır olmak   adına her zaman azim ve kararlılıkla mücadele vermiş ve vermeye de devam etmektedir.  
Bu bağlamda tüm meslektaşlarımıza ayrı ayrı sorumluluklar düştüğünü de hatırlatmak istiyorum.

   Yakın bir zamanda ,Yönetim kurulu olarak 2019 mart  ayında meslektaşlarımızın tüm sorunlarını ve tavsiye çözüm yollarını içeren bir çalışma dosyası hazırladık ve bu dosyayı bakanlığımızın yetkili tüm makamlarına sunduk. Dosya içerisinde mevcut maddelerden bir tanesi olan hastanelerdeki ebe ve hemşirelerin PDC zorunlu doluluk oranın % 70 den daha yüksek bir rakama çekilmesi yönündeki talebimize istinaden kamu hastaneleri birliği genel müdürümüzün talimatı ile yapılan çalışmalar sonucu mecburi doluluk oranı % 70 ten % 85 e çıkarılmıştır.
Mevcut dosyamızda 3600 ek göstergeden nöbet ücretlerine,sağlıkta şiddetten sağlık yöneticilerinin liyakat sahibi olmalarına kadar birçok konuyu içeren bu taleplerimizin de takipçisi olacağız.
    Tüm dünyayı tehdit eden covit-19 virüsü ile mücadelede meslektaşlarımız gibi  yönetim kurulu üyelerimiz de sahada mücadele içerisindedir. Bu zorlu süreçte yönetim kurulu olarak yurdun dört bir yanında görev yapan meslektaşlarımızla istişare ve görüşme halindeyiz. Sahadaki sorunları bizzat yaşıyor, meslektaşlarımızın sorunlarını biliyoruz.
     Bu zorlu süreçte yanımızda olan halkımıza ,sayın bakanımıza ve devletimize şükranlarımızı sunuyoruz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task