Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Engelli kardeş durumundan tayin

Konu

#1
İyi günler 3+1 ile hemşire olarak yeni atandım. Engelli kardeşim var %75 engelli ve annem kendisinin ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Yeni atanmış olmama rağmen bu mazeret ile tayin isteyebilir miyim? Eğer isteyebilirsem dilekçemi nasıl hazırlamam gerekiyor hangi maddelere yer verip nereye teslim etmem gerekiyor. Meslekte yeniyim dilekçe konularında iyi değilim lütfen yardımcı olur musunuz?
Cevapla
#3
(15-11-2020, Saat: 00:58)Darkwatch Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anlattığınız durum için atama hakkınız yönetmelikte yok. Dava edip kazanan olmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

Şurada detaylı yazmıştım ; https://hemsirelikyukseklisans.blogspot....aklar.html
Peki ben dilekçe vermek istersem dilekçeye ekleyebileceğim herhangi bir madde yokmu. 3+1 olduğum için böyle bir hakkım yok değil mi? Yapabileceğim hiçbirşey yok mu?
Cevapla
#4
Normal kadrolu gibi sağlık mazeret tayini istersin. Personel şuben ile görüş evrakları onlar bilir. Ama red gelir. Sonra bu red olayına dava açarsın. Kazanırsan gidersin.
Cevapla
#5
(15-11-2020, Saat: 01:11)Darkwatch Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Normal kadrolu gibi sağlık mazeret tayini istersin. Personel şuben ile görüş evrakları onlar bilir. Ama red gelir. Sonra bu red olayına dava açarsın. Kazanırsan gidersin.
Kardeşimin sürekli engelli raporu var. Bununda son 6 ay olması gerekli mi. Çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için
Cevapla
#6
Engelli raporu sürekli ise gerek yok yeni olmasına. Ama dediğim gibi bundan sonraki süreç personel şubenize uğramak.

Tekrar söyleyeyim 3+1 olarak böyle bir hakkınız yok. Siz denemek istediğinizi söyleyip başvuru yaparsınız. Red gelir, dava açarsınız belki kabul edilir.

Ama şunu da bilmenizde fayda var. Dava görülürken bakacaklar. Siz atanmadan önce bu durum varmış, atama şartları da belli imiş ve siz bilerek atanmayı istemişsiniz. Sonra da ben gitmek istiyorum diyorsunuz. Bu durum zorlaştırır dava dan da red gelir tahminim.

Şöyle olsa idi; atandınız ve sonrasında bu durum ortaya çıktı, bilemezdiniz bu durumda dava olumlu şonuçlanabilir derdim.

Gene de benimkiler yorum. Karar sizin.
Cevapla
#7
Çok teşekkür ederim iyiki varsınız. Hemencecik cevapladınız valla
Cevapla
#9
İyi günler sağlık bakanlığı atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde şöyle bir madde var.
İsteğe bağlı yer değiştirme

MADDE 16 –(Başlığı ile birlikte değişik:RG-4/4/2015-29316)
a) Eşinin, çocuklarının, annesinin, babasının veya kardeşlerinden birinin ağır engelli olduğunu belgelendirmesi halinde engelli yakınının ikamet ettiği yere, kendisinin engelli olduğunu belgelendirmesi halinde ise talep ettiği yere, atanabilir yazıyor.

Kardeşimin ağır engelli raporu var bu durumda ben bu maddeye göre tayin isteyemez miyim?
Cevapla
#10
Yönetmeliğin ilk maddelerini okuyun orda derki bu yönetmelikte adı geçen personel 4A lı personel veya işte 45A lı gibi belirtir. Alıntı yaptıgınız madde 4A lılar için kadroya geçince bu maddeye göre zaten gidersiniz
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task