Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Episiotomy/epizyotomi

Konu

#1
Epizyotomi, vajinal açıklığınız ile anüsünüz arasındaki alanda bir kesiktir (kesi). Bu bölgeye perine denir. Bu prosedür, vajinal açıklığınızı doğum için daha büyük hale getirmek için yapılır.

Normalde, bebeğin başı görüldüğünde, sağlık uzmanınız bebeğinizin başını ve çenesini vajinanızdan rahatlatacaktır. Bebeğin başı çıktıktan sonra omuzlar ve vücudun geri kalanı takip eder.

Bazen vajinal açıklık bebeğin başı için yeterince gerilmez. Bu durumda, bir epizyotomi, sağlık uzmanınızın bebeğinizi doğurmasına yardımcı olur. Doku yırtılmasına izin vermek yerine cerrahi bir kesi yapmak önemlidir. Sağlayıcınız genellikle bebeğin kafası vajinal açıklığınızı birkaç santimetreye uzattığında epizyotomi yapar.

Plasentayı aldıktan sonra, sağlık uzmanınız kesiyi dikecektir. Bir epiduralınız yoksa, sağlayıcınız perine içine uyuşturucu bir ilaç enjekte edebilir. Bu, sağlayıcı epizyotomiyi onarmadan önce uyuşacaktır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task