Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Konu

#1
[Resim: ercument-ovali-kimdir-kac-yasinda-ekibiy...425146.jpg]Tüm dünyada etkisini gösteren corona virüs salgınıyla ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ederken ekibiyle birlikte koronavirüse karşı aşı ve ilaç çalışamaları sürdüren Prof. Dr. Ercüment Ovalı kişisel Twitter hesabından umut veren bir açıklama yaparak “Dornaz Alfa” isimli bir ilaca ilişkin öngörülerde bulundu. Bu açıklama sonrası vatandaşlarımız arama motorlarında Ercüment Ovalı kimdir, nereli, kaç yaşında, ne doktoru? Sorularının yanıtlarını yoğun şekilde araştırmaya başladı. Prof. Dr. Ercüment Ovalı kimdir, kaç yaşında, nereli ve ne doktoru olduğunu merak edenler içeriğimizden tüm detayları bulabilir. İşte tüm bilgiler…


Çin'e bağlı Hubey eyaltinin Vuhan kentinde ilk olarak ortaya çıkan ve tüm dünayay akılalmaz bir hızla yayılım gösteren corona virüsü ile ilgili yurtta ve dünyada son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Ülkemizde en son ekibiyle birlikte koronavirüse karşı aşı ve ilaç çalışmaları yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı Twitter hesabı üzerinden sevindirici bir gelişmeyi duyurdu. Coronavirüse karşı "Dornaz Alfa" isimli bir ilaca ilişkin öngörülerde bulunan ve oldukça etkili olduğunu belirten Prof. Dr. Ovalı'ya ilişkin detaylar merak edilerek arama motorlarında Ercüment Ovalı kimdir, nereli, kaç yaşında, ne doktoru? Şeklinde sorularla yoğun şekilde araştırmalar yapılıyor. İşte tüm ayrıntılar…

ERCÜMENT OVALI KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

1961'de Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde doğdu. Hacettepe Üniveristesi Tıp fakültesinde başladığı tıp eğitimini 1985 yılında 19 Mayıs Üniversitesi'nde, İç hastalıkları ihtisasını aynı üniversitede 1991'de Hematoloji üst ihtisasını 1997'de Marmara Üniversitesi Tıp fakültesinde tamamladı.Öğretim üyeliği hayatına 1992 KTÜ iç hastalıklarında başlayan Ovalı, 1994'de Doçent 1999 da Profesör oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Hematoloji bilim dalında öğretim üyeliği görevini yaparken 1 Aralık 2010'dan sonra Acıbadem Labcell hücre laboratuvarı ve Kordon kanı bankası Mesul Müdürü oldu. 59'u yurt dışı makale olmak üzere 370 den fazla yayına sahip olup, yurt dışı yayınlarının citation oranı 2.5 dir.

Son 18 yıldır hücresel tedavi ürünlerinin geliştirilmesi ve klinik uygulaması ilgili olarak çalışmaktadır. İlk olarak 1998-2007 arasında KTÜ Kemik iliği nakli Merkezi Sorumluluğunu yürüttü. Yine bu süreç içerisinde Sağlık Bakanlığı Kemik iliği nakli Komisyonunda üye ve Kordon kanı bankaları Koordinasyon kurulunda başkan olarak görev yaptı.

Prof. Dr. Ovalı yaptığı paylaşımda, "Saat 23. Virüsün 72 saatte yapması gereken etkiden çok daha fazlasını yaptığını gözlemledik. Vero hücrelerini beklenenden kısa sürede parçalamış. Neden? Çözmeye çalışacağız. Sonuç: Test tekrarı..." ifadelerine yer verdi.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da