You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Eş durumu tayini; eczacı - tsk

Eş durumu tayini; eczacı - tsk

Çalışkan Üye
Eş durumu tayini; eczacı - tsk
20 kasım 2020 atamasında devlet hastanesine atandım.Eczacıyım.Eşim Ankarada Tsk mensubu acaba eş durumu tayini istesem ne kadar sürede eşimin görev yaptığı ile atanırım.Yardımlarınız için teşekkürler.
Son Düzenleme: 23-11-2020, Saat: 02:32, Düzenleyen: PhD. Sabancı.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalışkan Üye
Cvp: Eş durumu tayini
Eşim 2017 Mayıs ayında 3+1 sözleşmeli hemşire olarak atandı. 2019 Şubat ayında doğum iznine ayrıldı ve 2020 Kasım ayında tekrar ise başladı. Yani toplam doğum izni vs 1 yıl 9 ay çalıştı. Ben ise özel bir sektörde 6 yıldır çalışıyorum kesintisiz. Eşimin benim yanıma tayin isteme hakkı var mı? Emeginiz için teşekkür ederim.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Genel müdür
Cvp: Eş durumu tayini
(22-11-2020, Saat: 23:55)Meraklı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eşim 2017 Mayıs ayında 3+1 sözleşmeli hemşire olarak atandı. 2019 Şubat ayında doğum iznine ayrıldı ve 2020 Kasım ayında tekrar ise başladı. Yani toplam doğum izni vs 1 yıl 9 ay çalıştı. Ben ise özel bir sektörde 6 yıldır çalışıyorum kesintisiz. Eşimin benim yanıma tayin isteme hakkı var mı? Emeginiz için teşekkür ederim.

Malesef yok hocam 3+1 dolduktan sonra olur ancak.

(22-11-2020, Saat: 17:31)Ştuğçe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 20 kasım 2020 atamasında devlet hastanesine atandım.Eczacıyım.Eşim Ankarada Tsk mensubu acaba eş durumu tayini istesem ne kadar sürede eşimin görev yaptığı ile atanırım.Yardımlarınız için teşekkürler.

3+1 olarak atandığınızı varsayıyorum;

Bu durumda eğer eşiniz kadrolu tsk mensubu ise, 1. yılınızı doldurduktan sonra eş durumu tayini isteyebilirsiniz.
Son Düzenleme: 23-11-2020, Saat: 02:32, Düzenleyen: Darkwatch.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.