You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Eski düşman gene sahnede; coronavirüs

Eski düşman gene sahnede; coronavirüs

Admin
Eski düşman gene sahnede; coronavirüs
[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcQNBDZxu0ZEk5w6uFfzc...XBbCbPRv_h]

Sevgili hocam Dr.  Volkan Y. Den alıntıdır.

 ESKİ DÜŞMAN YİNE SAHNEDE:
CORONAVİRÜS......

Adı üzerinde VİRÜS, virüs çevresinde iğsi çıkıntıdan dolayı 'taç' anlamında CORONA denmiş.

2003 Çin'deki SARS. 2013 ORTA DOĞUDAKİ MERS salgınlarının ünlü aktörü ;son filmi ile karşınızda

Nasıl bulaşır? solunum ile,hapşu ve öksürük...

Şu an Çin'deki WUHAN ve çevresinde çok etkin..
bize geldi mi? BİLMİYORUZ,

NERDEN BULAŞTI: en büyük sorumlu kuşlar ,yarasa (çorbasını yiyenlere girdi),domuz falan...

Corona virüs hayvanlarda hastalık yapmıyor,insan vücuduna girince insan virüsleriyle aynı anda hücre içine girerse ŞEKİL değiştirip ;hastalık yapıyor.
normalde insanda hastalık yapmıyor, hücre içine virüs girerken aynı anda insanda farklı bir virüs de girerse ,'replikasyon' dediğimiz hücre dnasıyla etkileşme olayında farklı bir çeşit ortaya çıkıyor.corona virüsün bir çeşidi.ve de hastalık başlıyor.

VİRÜS OLDUĞUNDAN ANTİBİYOTİK İŞE YARAMAZZZZZZZZZZ. ANTİBİYOTİK BAKTERİYİ ÖLDÜRÜRRRR.  (anlayana diyom,antibiyotiksiz olmaz diyenlere kolay gele)

Sürekli özellik değiştirdiğinden ,aşı yok,tedavi şuan yok...Bu yılki domuz gribi de 2009 daki domuz gribi virüsü değil...
ölenler yine bağışıklığı düşük , kalp ,diyabet ,organ yetmezlik hastaları.daha çok yaşlılar..

Hastalık klasik grip bulguları taşıyor. (ateş,öksürük,kas ağrısı,baş ağrısı,halsizlik,kasılma) insandan insana bulaş olduktan 5-14gün sonra belirtiler başlıyor.

tedavide ne yapalım: tabi ki temastan kaçınılmalı.normal griplerde kullandığımız
propolis, ballılimon
zencefil,ıhlamur,kekik,ekinezya,kuşburnu
iyi gelebilir.karaturp rendelenip,tereyağ ile karıştırılıp ağız içinde bol bol çiğnenebilir.
EN ÖNEMLİSİ
bağışıklığınız güçlü ise ;önemli bir hastalık olmaz,şimdiden biraz aç kalın, kefir ,yoğurt tüketin. katkılı gıdalardan uzak durun.

tahin tüketin. trans yağlar kullanmayın.
mevsimine göre beslenin.
ÜZÜM SİRKESİ DİYENLER ÇIKMADAN YAZAYIM, SALLAMAYIN.sirke içilirse direnç artar ama corona yı öldürüyor falan yok öyle birşey...

bir de ATEŞ dediydik ya, ateş ne yapıyormuş yazayım.  ENFEKSİYON sonucu vücut ateşi çıkardığında;  ateşe bağlı metabolizma hızlanmasından dolayı virüsle enfekte hücreler yıkıma uğrar, ve de ateş etkisiyle virüsteki dna uzantısı olan telomer dediğimiz yapı(hani telomer kısalırsa yaşlanma oluyor,uzatalım diyorduk ya) kısalır,yani virüsün ömrünü kısaltıyoruz. Ateşi gereksiz düşürüp de; virüslü hücreleri öldürmeyip,virüsün ömrünü kısaltmadığımız için bana KIZMAYIN....

bir de zorda kalırsanız gümüş suyu düşünülebilir.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.