You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Esnek mesai geri geldi

Esnek mesai geri geldi

Genel müdür
Esnek mesai geri geldi
[Resim: cTWeGY.jpg]


Geçtiğimiz dönemlerde esnek mesai söz konusu olmuştu.

Bugün yayınlanan genelge ile esnek mesai geri geldi.


Yukarıda resmi olan genelge kısaca şu şekilde;


Çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri uygulanabilir.

Bu kapsamda dönüşümlü çalışanlar fiilen görece gelmedikleri süre zarfında idari izinli sayılır.Geçen sefer nasıl olmuştu?

Ben bir hemşireyim, biz de örnek verelim serviste çalışıyoruz. Normal servis covid değil. Burada çalışırken 24 saat nöbetler isteyenlere yazıldı. 

Bunun yanında gündüz mesai gelen arkadaşların sayısı azaltıldı, onlarda nöbete yazıldı ve böylelikle çalışma süremiz yani hastanede kalma süremiz azaltılmaya çalışıldı.

Haftada bir gün veya max iki gün hastaneye gelerek ayı tamamlıyorduk. Haliyle eksik mesai çıkıyordu, buda idari izinli yazılarak hallediliyordu.

Burada önemli olan salgın dönemlerinde hastanede az kalarak bulaş riskini azaltmak. Olası salgın büyüme durumu için sağlıklı sağlık çalışanları sayısını koruyabilmek.
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.