Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Konu

#1

[Bağlantıları görmek için VİP üye olmanız gerekli, detaylar için Tıklayın]
Geçtiğimiz dönemlerde esnek mesai söz konusu olmuştu.

Bugün yayınlanan genelge ile esnek mesai geri geldi.


Yukarıda resmi olan genelge kısaca şu şekilde;


Çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri uygulanabilir.

Bu kapsamda dönüşümlü çalışanlar fiilen görece gelmedikleri süre zarfında idari izinli sayılır.Geçen sefer nasıl olmuştu?

Ben bir hemşireyim, biz de örnek verelim serviste çalışıyoruz. Normal servis covid değil. Burada çalışırken 24 saat nöbetler isteyenlere yazıldı. 

Bunun yanında gündüz mesai gelen arkadaşların sayısı azaltıldı, onlarda nöbete yazıldı ve böylelikle çalışma süremiz yani hastanede kalma süremiz azaltılmaya çalışıldı.

Haftada bir gün veya max iki gün hastaneye gelerek ayı tamamlıyorduk. Haliyle eksik mesai çıkıyordu, buda idari izinli yazılarak hallediliyordu.

Burada önemli olan salgın dönemlerinde hastanede az kalarak bulaş riskini azaltmak. Olası salgın büyüme durumu için sağlıklı sağlık çalışanları sayısını koruyabilmek.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task