You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Fiilen Hemşirelik Yapan Ebeler İçin Hemşireliğe Geçiş Hakkı

Fiilen Hemşirelik Yapan Ebeler İçin Hemşireliğe Geçiş Hakkı

Genel müdür
Fiilen Hemşirelik Yapan Ebeler İçin Hemşireliğe Geçiş Hakkı
Alıntı:Sendikamız tarafından Sağlık Bakanlığı’na  bir başvuru yapılarak ebelik diplomasına sahip olup, fiilen hemşirelik görevini ifa eden personellere bir kez daha hemşirelik yetkisi verilmesi istendi.


Türk sağlık sen  

Başvuruda 2012 yılında ebelik diplomasına sahip olduğu halde en az üç yıldan beri yataklı tedavi kurumları ile ağız ve diş sağlığı merkezlerinde fiilen hemşirelik görevi yaptığını resmi belge ile belgelendiren ve talepte bulunanlara bu yetkinin verildiği hatırlatıldı.

Ebelik diplomasına sahip olup, fiilen hemşirelik görevini ifa eden personeller için yeniden bir düzenleme yapılarak bu haktan faydalandırılmaları talep edildi.açıklamalarında bulunuldu
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.