You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Gebe sağlık çalışanı nasıl idari izin alır

Gebe sağlık çalışanı nasıl idari izin alır

Genel müdür
Gebe sağlık çalışanı nasıl idari izin alır
[Resim: 707tlwg.png]



Merhaba bu yazımızda, gebe sağlık çalışanlarının sık sorduğu idari izin alabilir miyim ? konusu


Bilindiği üzere kamu çalışanları gebeliklerinin 32. haftasından sonra gebelik iznine ayrılırlar.

Ancak covid ile beraber cumhurbaşkanlığı genelgesi ile, artık 24. haftadan itibaren izne ayrılabilirler.

24-32 hafta arasını idari izinli olarak geçirebilirler.

Bu süreçte işlerini yapmış sayılırlar ( örneğin asistan öğrenci bir doktor gebe ise, idari izin süresi asistanlık öğreniminden sayılır)


Nasıl alınır?

Kadın doğum doktorunuzdan gebeliğin 24. haftasında olduğunuza dair yazı alırsınız. Ki zaten bu biliniyor artık ve veriliyor hemen.

Bu yazı ile personel şubenize gider, kısa bir dilekçe yazarsınız. 


Kısaca,

............................. ne,

Ben ...... sicil nolu kurumunuz çalışanı................... yım.

Kurumunuzda ............. olarak görev yapıyorum. 24 haftalık gebeyim. Cumhurbaşkanlığının 2021/8 sayılı genelgesine istinaden gebeliğimin 24-32 haftasında idari izinli sayılmak istiyorum. Bilgilerinize arz ederim....




Kabaca bu şekilde bir dilekçe, ardına kadın doğum doktorunun yazısı, ardına da yukarıdaki fotoda bulunan genelgenin bir örneğini ekleyip personel şubenize verin.
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.