You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Gebe sağlık çalışanları idari izinli sayılmalı

Gebe sağlık çalışanları idari izinli sayılmalı

Genel müdür
Gebe sağlık çalışanları idari izinli sayılmalı
[Resim: huj6g9.png]
Sağlık çalışanlarına da esnek mesai geldi aslında ama bu esnek mesaiden kim yararlanıyor bir türlü ben bulamadım...

Geçen sefer biraz daha düzenli olmasına rağmen bu kez fazla mesai bile yapıyoruz neredeyse.

Bu esnek mesainin amirlere bırakılması, her konuda olduğu gibi bu konuda da amirlerin kafasına göre olacak sanırım.

Asıl konu ise gebeler.....

Gebeler ne diyor?

Alıntı:Her ilacı kullanamayacak,hastalandığında bir değil iki canı tehlikeye atılmış olacak , hergun hastalarla muhattap olması sebebiyle virüs yükünun fazla olması ve ağır geçirmesi muhtemel sağlık çalışani hamileler neden idari izinden muaf tutuluyor?

Stresli bir dönemi niye bu kadar zor hale getiriyoruz?

Neden kimse destek çıkmıyor?.

Bebeğimi bir kere kaybettim şimdi bu sebeple yine başıma böyle birşey gelse vicdanınız sizi rahatsız etmeyecek mi?

Ben sağlık personeliyim ama hamileliğin sağlık ,güvenlik vb ayrımı olabilir mi?

24 haftalık olan bebeğin canı var 12 haftalık olanın yok mu. Ultrasonda kolunu bacağını hareket ettirdiğini ,kalbinin attığını gördüğünüz şey can değil mi?

İnsanların bir kısmı uzun uğraşlar ,yıllar neticesinde böyle bir mutluluğu yakalayabiliyor maalesef...

Kendi eşinizin bu durumda olduğunu düşünün lütfen. Ve buraya destek verin ki sesimizi duyuralım.


demiş bir sağlık çalışanımız.

Hastanede normal olarak bile çalışmak zor iken veya korkarak çalışıyor iken gebe birinin bu durumda çalışması oldukça zor.



Gebeler ücretsiz izinli sayılmalı............
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.