Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Glomerulonephritis/glomerulonefrit

Konu

#1
Glomerülonefrit (GN), böbreklerinizde küçük kan damarlarından oluşan yapılar olan glomerüllerin iltihaplanmasıdır. Bu damar düğümleri kanınızı filtrelemenize ve fazla sıvıları gidermenize yardımcı olur. Glomerülleriniz hasar görürse, böbrekleriniz düzgün çalışmayı bırakır ve böbrek yetmezliğine girebilirsiniz.

Bazen nefrit olarak adlandırılan GN, hayatı tehdit edebilecek ve acil tedavi gerektiren ciddi bir hastalıktır. GN hem akut hem de ani ve kronik veya uzun süreli olabilir. Bu durum eskiden Bright hastalığı olarak biliniyordu.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task