Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Hemşire Hastasına Dokunmadan Bakım Verdi

Konu

#1
Merhaba Değerli MediForum Ailesi 

  Evet başlık okuduğunuzda bu nasıl olabilir diyorsunuzdur büyük ihtimalle fakat işin aslı öyle değil.Gelin beraber bu iş nasıl oldu inceleyelim.Hemşireler, bir hastanın hayatının en zor zamanlarında yanlarında olur. Cleveland Clinic Medina Hastanesi'ndeki bir hemşire hastaya özel bir veda etmek için ekstra çaba verdi.
  Cleveland Clinic Medina Hastanesinde gece vardiyası odaları son bir kez daha kontrol etmek isteyen hemşire hastaya 'İyi Geceler Irene' dedi.Fakat hastanın çok özel bir durumu vardı.Hastaneye yattığından beri kimse ile konuşmuyordu.Hemşirenin 'İyi Geceler' cümlesine tepki olarak 'O şarkıyı biliyor musun?' diyen hasta ve hemşire arasında ilk iletişim başlamış oldu.
  Fakat hastanın sağlığı kötüleşmesine üzerine servisten palyatif üniteye alınan hastaya,hemşire nazik bir davranış yapmayı isteyerek gitarını eline alarak 'İyi Geceler Irine' şarkısını söyler.Hemşire ''Müziği hasta ile duygusal olarak bağlantı kurmak ve bu tür bir ilişki kurmak için kullandım.Onunla ilgilendiğimi ona aktarmanın başka bir yoluydu.
  Sadece bakım demek literatürde ki teknik ve temel becerileri kullanmak ile sınırlı değildir.Bakımın en önemli kollarından biriside hasta ile sağlıklı iletişim kurup onun kalbine dokunabilmektir...
 

 
[Resim: ntm8rY.jpg]
             İRENE BU RESİMDE EN SAĞDA                             
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da