Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Hemşireler ne yapar?

Konu

#1
Size diğer hemşirelerin ne 'yaptıklarını', günlerinin nasıl yapılandırıldığını, herhangi bir mesleğin doğal bir parçası olan rutini anlatabilirim ama bunu google'da aratabilirsiniz.

Bunun yerine size ne yaptığımı anlatacağım. Ben özellikle benzersiz değilim, kesinlikle 'özel' değilim, beni bir düzine başka Acil Servis hemşiresiyle aynı kefeye koyabilirsiniz.Bir çeşit rutin var.  temizlik, malzeme stoklama ve hazırlama modeli.

İş yükümüz, ikinci bir görüş arayan 'iyi endişeli' durumdan küçük yaralanmalara, kırık kemiklere, kesiklere ve çürüklere kadar değişiklik gösterir. Ölçeğin diğer ucunda, resüsitasyon odamızın sınırları içinde son nefesini alanlar var.

Bir 'kırmızı alanımız' var. Ve oradaki anlar, 'vites yükselttiğimiz' anlardır, 'yaptığımız' şeye en çok ihtiyaç duyan hastaların canlandırılmasına hazırlanırız.

Ve başarısız olursak, geride kalanlarla ilgileniriz.

Umutsuz bir hayat kurtarma girişimlerinin çılgınca faaliyetinden, sessiz tefekkür, ağlayacak bir omuza geçiş.

Yaptığımız bu'.

Genelde 16 saatlik vardiyalı çalışıyoruz. Geceler ve günler, yılın 365 günü.

Saatler meşakkatli olabilir, maaş makul ama belki de yaptığımız işle orantılı olmayabilir.

Gerçekte, eğitilmek için sürekli güncelleme ihtiyacı vardır. Mezuniyet sonrası yeterlilikler, kurslar ve çalışma günleri vardır. Her zaman öğrenecek bir şeyler vardır.

Bu güzel bir hayat.


Siz ne yapıyorsunuz???
[Resim: hIpVW.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da