Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Hemşireler yurt dışında çok para kazanıyor mu?

Konu

#1
Kısa cevap, evet. Doğum hemşiresi ve 15+ yıldır o kadar da büyük olmayan bir banliyö hastanesinde çalışan bir hemşire  fazla para kazanıyor ve aile geçimini sağlayan kişi. Hane geliri 100.000 $ 'ın orta / alt ucunda ve Güney Kaliforniya'da 3.000 m2'lik tek bir aile evinde yaşıyor. 

Mali açıdan oldukça istikrarlı ve genellikle tatile gidebiliyor. Aile tasarım ürünleri veya pahalı arabalar konusunda çok gösterişli insanlar değiller, bu yüzden bunlardan uzak duruyorlar. Bununla birlikte, neredeyse 1 milyon dolar değerinde (yaklaşık 750 bin dolardan satın alınmış) bir evleri var. Bir ton parası olduğu anlamında zengin değil ama her zaman masada yiyecek ve başları üzerinde bir çatı var. Bu nedenle, evet hemşireler iyi bir maaş alıyor. Sizce "çok" nedir yorumlamak size kalmıştır.

Aynı zamanda hangi uzmanlığı seçtiğinize, hangi eyalette çalıştığınıza ve kaç yıldır hemşire olduğunuza da bağlıdır. İlk 3-5 yılda 45-55 bin dolar kazanan ve oradan yavaş yavaş yokuş yukarı çıkan hemşireler tanıyorum. Ayrıca anestezi hemşirelerinin ve pratisyen hekimlerin, Kaliforniya'da ortalama 150 bin dolarlık maaşla en yüksek ücretli hemşire uzmanlıkları olarak tanındığını da biliyorum. Diğer eyaletlerde, hemşireler daha düşük bir maaş alabilir, ancak bu, büyük olasılıkla bu eyaletlerin yaşam maliyeti ile paralel olacaktır.

Kaliforniya'daki bir hemşire, uzmanlık alanlarına bağlı olarak, ilk birkaç yıllık deneyiminden sonra 75-150.000 $ arasında bir para kazanmayı beklemelidir. Üniversitede geçirmeleri gereken yıllara (genellikle 4 yıl) kıyasla yüksek maaş olması nedeniyle birçok üniversite öğrencisi arasında popüler bir kariyer tercihidir.

Seyahat hemşireliği, yüksek ücretli bir hemşirelik uzmanlığıdır. Ancak maaş çekleri her hastanede yaklaşık 3 ay geçici olarak kaldıkları için aydan aya değişebilir. Bunu farklı eyaletlere seyahat etmek ve ABD'yi görmek için bir fırsat olarak kullanabilirsiniz. Seyahat hemşirelerine genellikle barınma ve ulaşım hizmetleri verilir, bu nedenle kazandıkları herhangi bir para kira, ipotek veya araba faturası / sigortası ödemeye gitmez. Bazı seyahat hemşirelerinin bir ayda 18 bin dolara kadar para kazandığını duydum, ancak daha önce de belirttiğim gibi genellikle aydan aya farklılık gösteriyor. Ancak yine de 200.000 $ 'a yakın bir kazanç elde etme olasılığınız var.
[Resim: hIpVW.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da