Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Hemşirelik okulu ne kadar zor?

Konu

#1
Okuduğunu anlama, hafıza, kavramları anlama ve ana hatlarını çizebilmene bağlıdır. Ayrıca, okulda olduğunuz süre boyunca her şeyden önce boş zaman etkinliklerinizi feda etmeye istekli olmalısınız. Disiplinli olmalısınız, düzgün bir görünüm elde edebilmeli ve insanlarla iletişim kurabilmelisiniz. Her şeyden önce şefkat duymanız ve güçlü bir beslenme eğilimine sahip olmanız gerekir. 


Zor olması, kesinlikle önceki eğitiminize ve hızlı öğrenme yeteneğinize dayanmaktadır. Bir sonraki konuya geçmeden önce bir konu üzerinde çok uzun süre kalmazlar. Her dönem bir alan dersi alıyor olabilirsiniz, ancak bu alanların her birinde öğrenilecek çok şey var. Hep merak etmişimdir, eğer çok çalışırsan hepsini öğrenebilir miydim? Olmaz, asla asla ve olmayacak. 

Çok yakın sorulardaki farklılıkları da ayırt edebilmelisiniz, ancak cevabı değiştirecek bir anahtar kelime olabilir. Çoğu test çoktan seçmeli. Bazı araştırma makaleleri var ama çoğunlukla test ve çoktan seçmeli sorular. dört yılınızın çoğunu sınavlar için okumaya ve çalışmaya ayırmaya hazır olun. Sosyal hayatımın çoğunu feda etmek zorunda kaldım.  Her şey yüksek hızdadır ve çok fazla baskı gerektirir. Hazırlansan iyi olur. Aslında bir hemşire olarak çalışmaya başladığınızda, çalıştığınız her gün en çok uğraşacağınız şey budur. Çoklu görevi yapabilmeli, çünkü bazı günler yardım olmayacak ve çoğu kesinlikle kucağınızda olacak işler.


Bence bu, zor mu sorusunun oldukça net bir resmini veriyor. 

Son olarak, bunun bazen nankör bir iş olduğu konusunda uyarılmalısınız. Ödüller olumsuz deneyimlerden çok daha ağır basıyor gene de.
[Resim: hIpVW.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da