Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Hydronephrosis/hidronefroz

Konu

#1
Hidronefroz, tipik olarak bir böbrek , idrarın böbrekten mesaneye doğru şekilde tahliye edilmemesi nedeniyle şiştiğinde ortaya çıkan bir durumdur . Bu şişme en sık sadece bir böbreği etkiler, ancak her iki böbreği de içerebilir.

Hidronefroz birincil bir hastalık değildir. Altta yatan başka bir hastalıktan kaynaklanan ikincil bir durumdur. Yapısaldır ve idrar yolunda bir tıkanıklık veya tıkanıklığın sonucudur . Hidronefrozun her 100 bebekten yaklaşık 1'ini etkilediği söylenir .
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da