Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Hypoglycemia/hipoglisemi

Konu

#1
Hipoglisemi olarak da bilinen düşük kan şekeri tehlikeli bir durum olabilir. Vücutta insülin seviyelerini artıran ilaçlar alan diyabetli kişilerde düşük kan şekeri olabilir .

Çok fazla ilaç almak, öğün atlamak, normalden daha az yemek yemek veya normalden daha fazla egzersiz yapmak bu kişiler için düşük kan şekerine yol açabilir.

Kan şekeri glikoz olarak da bilinir . Glikoz yiyeceklerden gelir ve vücut için önemli bir enerji kaynağı olarak hizmet eder. Karbonhidratlar - pirinç, patates, ekmek, ekmeği, tahıl, meyve, sebze ve süt gibi yiyecekler - vücudun ana glikoz kaynağıdır.

Yedikten sonra, glikoz vücudunuzun hücrelerine gittiği kan dolaşımınıza emilir. Pankreasta yapılan insülin adı verilen bir hormon , hücrelerinizin enerji için glikoz kullanmasına yardımcı olur.

İhtiyacınız olandan daha fazla glikoz yerseniz, vücudunuz onu karaciğerinizde ve kaslarınızda depolayacak veya daha sonra gerektiğinde enerji için kullanılabilecek şekilde yağa dönüştürecektir.

Yeterli glikoz olmadan, vücudunuz normal işlevlerini yerine getiremez. Kısa vadede, insülini artıran ilaçları kullanmayan kişiler kan şekeri seviyelerini korumak için yeterli glikoza sahiptir ve karaciğer gerekirse glikoz yapabilir.

Bununla birlikte, bu spesifik ilaçları kullananlar için, kan şekerinde kısa süreli bir azalma birçok soruna neden olabilir. Kan şekeriniz 70 mg / dL'nin altına düştüğünde düşük kabul edilir. Düşük kan şekeri seviyelerine yönelik derhal tedavi, daha ciddi semptomların gelişmesini önlemek için önemlidir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da