Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


İdari izin kullanıp bir yandan da fazla mesai almak

Konu

#1
[Resim: AkrrXw.png]
Sağlık bakanlığında bir idari izin, bir covid ödemesi olduğu zaman veya benzeri durumlar hemen ortam bir karışıyor.

Çünkü çok başlı sistem mi var yoksa başsız sistem mi tam olarak belli olmuyor çoğuz zaman.

İdari izin

Yeni yönetmelikler, salgın durumları vesaire derken idari izin gündeme geliyor. Gebeler idari izinli sayılmaları için kampanya başlatırken valilikler sağlık çalışanları hariç gebeler idari izinli diyor.... benzeri çok fazla karışık durumlar hastaneden hastaneye bölgeden bölgeye değişiyor.

Bunun yanında zaten torpilli yerler diye tabir edilen mesai usulü çalışılan ve mesai doldurmak adına gelinen birimler olduğunu da hepimiz biliyoruz.

Nerede bir idari izin veya tatil gibi bir durum oluşsa bu durum ilk gene o kişilerin işine yarıyor ve idari izinlerini kullanıyorlar.

Bunun yanı sıra servisteki meslektaşlar veya yoğun bakımdakiler hem izin kullanamıyorlar hem de salgından dolayı covid olan arkadaşlarının yerine fazladan çalışıyorlar. Esnek mesaimi onların akıllarının ucundan bile geçemiyordur eminim.


Hastanelerde ayrıca eğitim hemşiresi adı altında odalarca hemşire olmasına rağmen ve şu dönemde kesinlikle yüzyüze bir eğitim çalışması aylardır olmamasına rağmen bu hemşireler ne covid den nede başka servislere yardımdan bir haber olarak salgının geçmesini bekliyorlar. Esnek mesai mi evet en önce onların haberi oluyor ve doyasıya kullanıyorlar.Denetleme kısmından da bir dolu hemşire var, ve aylardır bir denetleme söz konusu değil zaten malum salgın var, o hemşireler mi ah evet esnek mesai hakkında eminim bildikleri bir çok şey vardır.

Gelelim başka konuya.

Direk bunu bir sorudan alıntı yapıyorum..


Alıntı:Merhaba, Sağlık Teknikeri olarak görev yapmaktayım. Kurumumuzda Esnek çalışma kapsamında bu ay 40 saat eksik çalışıyoruz. Ayrıca Umke personeli olduğum için nöbet izinlerinde Umke görevlerine gidiyorum. Umke kapsamında almam gereken nöbet ücretlerinden eksik çalıştığım kısım kesilir mi? Yoksa boş olan günler idari izinli sayılıp herhangi bir kesinti yaşamaz mıyım?Bu soruyu soran sağlık çalışanları gibi, bu durumda olan sağlık çalışanları da vardır. Evet UMKE de bir görev ve tabiki fazla mesaisini umke adına yapan biri almalı mesai ücretini ona sözümüz yok.

Bir kısım sağlık çalışanı esnek mesainin esamesini duymadan izin kullanmadan çalışırken, bir kısım sağlık çalışanı esnek mesai yapıp üzerine esnek mesai günlerinde göreve gidip üstüne bu görevin de ücretini alıyorsa, ben sözü size bırakıyorum...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da