You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

IELTS (International English Language Testing System) yabancı dil dınavı

IELTS (International English Language Testing System) yabancı dil dınavı

Yönetici
IELTS (International English Language Testing System) yabancı dil dınavı
IELTS NEDİR?

IELTS; başvuran adayların İngilizce yeterliliklerini dünya çapında kabul görülmüş standartlar dahilinde ölçen bir yabancı dil sınavıdır.

Bu sınav Akademik ve Genel eğitim olmak üzere iki çeşittir. Adaylar hangi türe göre sınava gireceklerini kendileri seçebilmektedir. Ayrıca bizden bu belgeyi isteyen kurumlarda hangi tür sınava girmemiz gerektiği konusunda bizi yönlendirmektedirler.

Sınavın her iki türünde de dört bölümden oluşan bir sistem vardır. Bunlar; konuşma, okuma, yazma ve dinleme bölümlerinden oluşmaktadır.
Geçerlilik süresi 2 yıldır, 140 ülkede 10000 den fazla kurum, üniversite ve kuruluş geçerliliğini kabul etmektedir.


Detaylı bilgi bulabileceğiniz bir <<link>> bırakıyorum ve sorularınız ve paylaşımlarınızı bu konu altına yorum olarak yapmanızı rica ediyorum.
[Resim: iyeJCl.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.