Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


İl içi yer değişikliği hakkında birkaç soru?

Konu

#1
Merhabalar, yer değişikliği ile ilgili birkaç sorum olacak bilgisi olan arkadaşlar yanıtlayabilirse çok sevinirim.

Ben 10 yıla yakındır bir üniversite hastanesinde kadrolu sağlık personeliyim. (anestezi teknikeri)
Eşim pandemi döneminde (nisan ayında) ataması yapılan 663-45/A sözleşmeli sağlık personeli (hemşire).

Ben İzmir merkezde YÖK'e bağlı bir üniversite hastanesinde çalışıyorum. Eşim ise İzmir'in Torbalı ilçesinde devlet hastanesinde görev yapıyor.
Eşim bildiğim kadarıyla 1 yılını doldurduktan sonra yer değişikliği kurasına başvurabiliyor. Bu 1 yıl sonunda başvuru yapsa İzmir'in ilçesinden merkezde ki bir hastaneye yer değişikliği yapılma şansı var mıdır?


Diğer bir sorum ise eşim gelemez ise ben Üniversite hastanesinden Sağlık bakanlığına bağlı bir hastaneye geçiş yapabilir miyim? Yani o benim yanıma gelemez ise ben onun hastanesine geçebilir miyim acaba?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Herkese iyi forumlar...
Cevapla
#2
(15-07-2020, Saat: 03:12)TIREX Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

[Bağlantıları görmek için VİP üye olmanız gerekli, detaylar için Tıklayın]

Merhabalar, yer değişikliği ile ilgili birkaç sorum olacak bilgisi olan arkadaşlar yanıtlayabilirse çok sevinirim.

Ben 10 yıla yakındır bir üniversite hastanesinde kadrolu sağlık personeliyim. (anestezi teknikeri)
Eşim pandemi döneminde (nisan ayında) ataması yapılan 663-45/A sözleşmeli sağlık personeli (hemşire).

Ben İzmir merkezde YÖK'e bağlı bir üniversite hastanesinde çalışıyorum. Eşim ise İzmir'in Torbalı ilçesinde devlet hastanesinde görev yapıyor.
Eşim bildiğim kadarıyla 1 yılını doldurduktan sonra yer değişikliği kurasına başvurabiliyor. Bu 1 yıl sonunda başvuru yapsa İzmir'in ilçesinden merkezde ki bir hastaneye yer değişikliği yapılma şansı var mıdır?


Diğer bir sorum ise eşim gelemez ise ben Üniversite hastanesinden Sağlık bakanlığına bağlı bir hastaneye geçiş yapabilir miyim? Yani o benim yanıma gelemez ise ben onun hastanesine geçebilir miyim acaba?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Herkese iyi forumlar...


Merhabalar;

Öncelikle bakanlığın il içi yer değiştirme yönetmeliğine bakmak lazım ancak eşiniz için böyle bir durum yok kadrolu olmak gerekiyor. Bu durumda sizin için bakmak lazım.

Buna göre;


Aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği


MADDE 11- (1) Ulaşım koşulları dikkate alınarak Yönetmeliğin 20 nci maddesinde belirtilen esaslara göre döneme bağlı kalmaksızın yer değişikliği yapılabilir.

der, kaynak ; 

[Bağlantıları görmek için VİP üye olmanız gerekli, detaylar için Tıklayın]




Burada dikkat etmeniz gereken olay şudur; bu yönetmelik der ki ;

Alıntı:26/03/2013 tarihli ve 28599 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan,

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğini,

Sizin üniversite sağlık bakanlığı ve bağlı kuruluşları içine girer mi?

Mart 2020 de çıkan bir yönetmelik var;

SAĞLIK BAKANLIĞINA AİT KURUM VE KURULUŞLAR İLE DEVLET ÜNİVERSİTELERİNİN İLGİLİ BİRİMLERİNİN BİRLİKTE KULLANIMI İLE İŞBİRLİĞİ USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

Bunun 6. maddesi der ki;

Alıntı:MADDE 6 – (1) Birlikte kullanılan sağlık tesisleri, Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastanesi, üniversiteler için ise üniversite hastanesi olarak kabul edilir.


Tüm bu karışık maddelere bakarak bizim net bir şey anlamamız pek mümkün görünmese de, bana kalırsa sizin eşinizin yanına gitmeyi isteme hakkınız var, ki eğer var ise dönem beklemenize de gerek yok.

Alıntı:Ben İzmir merkezde YÖK'e bağlı bir üniversite hastanesinde çalışıyorum. Eşim ise İzmir'in Torbalı ilçesinde devlet hastanesinde görev yapıyor.

Eşim bildiğim kadarıyla 1 yılını doldurduktan sonra yer değişikliği kurasına başvurabiliyor. Bu 1 yıl sonunda başvuru yapsa İzmir'in ilçesinden merkezde ki bir hastaneye yer değişikliği yapılma şansı var mıdır?



Bir yılı doldurtuktan sonra eşiniz yanınıza tayin isteyebilir. Bu doğudan batıya gelmek de olabilir, ilçe den merkeze gelmek de sorun yok bunda.
Son Düzenleme: 16-07-2020, Saat: 17:11, Düzenleyen: Demet.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task