You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İngilizce hemşirelik ve hazırlık sınıfı okumak mantıklı mı?

İngilizce hemşirelik ve hazırlık sınıfı okumak mantıklı mı?

Genel müdür
İngilizce hemşirelik ve hazırlık sınıfı okumak mantıklı mı?
Bize gelen bazı sorularda , ingilizce hemşirelik okumanın bize faydası ne olacak? var.

İngilizce hemşirelik veya hazırlık sınıfı olan hemşirelik bölümlerinde dil eğitiminizi hemşireliği okurken almış olursunuz. Bu hem yabancı dil eğitiminize erkenden başlamak için hem de tıbbi ingilizce konusunda daha gelişmiş olmak için önem arz eder.

Elzem olmasa da elbette size yararları vardır.

Akademik kariyer düşünenleriniz için, yds sınavı yani ingilizce olmaz ise olmazlardandır. Dolayısı ile bir adım önde ve hazır başlamış olacaksınız.

Yüksek lisans başvurularınızda yds puanınız yüksek olarak başvuru yapacaksınız, yds bazı yüksek lisanslarda zorunlu olmasa dahi size ekstra puan kazandırarak rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Sağlık turizmi artık çok önem kazandı, yabancı dil bilen hemşireler, devletin vip servislerinde veya özel hastane düşünüyorsanız yabancı hasta ağırlıklı özel hastanelerde daha rahat çalışabileceklerdir.

Eğitiminiz sonunda eğer yurt dışında çalışma düşünceniz var ise gene bu düşüncenize bir adım önde başlamış olacaksınız.


Sonuç olarak eğer imkan var ise ingilizce hemşirelik okumak mantıklı bir seçenektir.
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.