Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


İstanbul’da iki salgın hastanesi: 45 günde yapılacak

Konu

#1
[Resim: corona_hastane_reuters.jpg]


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, hastanelerde sıkıntı olmadığını belirterek, Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nın bulunduğu alanda ve Sancaktepe’de biner kişilik iki salgın hastanesi kurulacağını söyledi. Kentin iki yakasındaki hastaneler 45 gün içinde hizmete girecek.


Telekonferans yöntemiyle yapılan kabine toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçen Erdoğa’ın konuşmasından satır başları şöyle:


* Herkese yetecek maske stokumuz var. PTT kargo aracılığıyla temin edilecek ve dağıtılacak. Satışı yasak. Marketlerde verilen masketler de ücretsizdir. Tüm vatandaşlarımıza dağıtacağız.

* Çalışan ve görevli olanların dışındakilerin evde kalmasını sağlayarak virüsün yayılmasını engelleyip geriletmeyi hedefliyoruz. İnşallah bu musibeti yeneceğiz.

*KOSGEB’den kredi alan 136 bin işletmenin kredi ödemeleri üç ay ertelenecek.

*Geçen hafta yaptığımız biner liralık destek yardımının kapsamını genişletiyoruz. 2 milyon 300 bin haneye daha yardım ulaştıracağız. Günübirlik çalışan, geliri olmayan vatandaşlarımız valiliklere başvursun.

*Kampanya hesaplarında toplanan para tutarı 1 milyar 500 milyon lirayı buldu.

*Başta Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde olmak üzere çoğu bakanlıkta yeni kurullar kuracağız.

*Corona virüsle mücadelenin ardından dünyada hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

*Asıl mücadele salgının bitmesinden sonra başlayacak. O yüzden üretimin sürmesine önem veriyoruz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da