Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


İstanbul havalimanı corona virüsü tedbirleri

Konu

#1
[Resim: karantina_odasi111.jpg]

İstanbul havalimanında oluşturulan karantina odası termal kameralar ile ateşi tespit edilen ve Çinden gelen yolcuların tutulacağı bir ofa olarak tasarlanmış. 

Termal kameralar ateşi olan insanları tespit edebiliyor elbette ancak virüs bulaşmış ancak henüz ateş gibi semptomları oluşmamış insanlar için bir önlem var mı onu bilmiyoruz. 

Ateşi tespit edilenler ise burada ön muayene edilip ambulans ile hastanelere sevk edilecek. Yani gene ülkeye alınmış olacak. Ama karantina ve tedavisi devam edecek elbette. 

Tüm ülkeler corona virüs için alarm vermiş durumda. Bunun ana sevebi salgın bölgelerindeki insanların o bölgelerden uzaklaşmak istemesi ile oluşan yoğun trafik. 

İnsanlar virüs yüzünden yoğunlaşan sağlık hizmetleri ve kendilerine bulaş riski yüzünden farklı ülkelere gitmek istiyorlar.
Cevapla
#2
Havalimanı önlemlerinde termal kamera sayısı ikiye çıkarıldı haberi var.

Galiba gelen sayısı artıyor ki bir termal kamera yetmiyor.

Ancak diğer ülke ve havayolu şirketleri uçuşları askıya alırken. Ülkemizde benzer bir durum henüz yok.

Virüs hakkında kuluçka süresi ve belirti göstermeden de bulaş olabilir diyor uzmanlar. Buna rağmen termal kamera sadece belirti gösteren o da ateş belirtisi gösteren kişiler tespit edilebiliyor.

Vatandaşlar ise önlemlerin az olduğu konusunda tepkili.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task