You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İstanbul havalimanı corona virüsü tedbirleri

İstanbul havalimanı corona virüsü tedbirleri

Admin
İstanbul havalimanı corona virüsü tedbirleri
[Resim: karantina_odasi111.jpg]

İstanbul havalimanında oluşturulan karantina odası termal kameralar ile ateşi tespit edilen ve Çinden gelen yolcuların tutulacağı bir ofa olarak tasarlanmış. 

Termal kameralar ateşi olan insanları tespit edebiliyor elbette ancak virüs bulaşmış ancak henüz ateş gibi semptomları oluşmamış insanlar için bir önlem var mı onu bilmiyoruz. 

Ateşi tespit edilenler ise burada ön muayene edilip ambulans ile hastanelere sevk edilecek. Yani gene ülkeye alınmış olacak. Ama karantina ve tedavisi devam edecek elbette. 

Tüm ülkeler corona virüs için alarm vermiş durumda. Bunun ana sevebi salgın bölgelerindeki insanların o bölgelerden uzaklaşmak istemesi ile oluşan yoğun trafik. 

İnsanlar virüs yüzünden yoğunlaşan sağlık hizmetleri ve kendilerine bulaş riski yüzünden farklı ülkelere gitmek istiyorlar.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Admin
RE: İstanbul havalimanı corona virüsü tedbirleri
Havalimanı önlemlerinde termal kamera sayısı ikiye çıkarıldı haberi var.

Galiba gelen sayısı artıyor ki bir termal kamera yetmiyor.

Ancak diğer ülke ve havayolu şirketleri uçuşları askıya alırken. Ülkemizde benzer bir durum henüz yok.

Virüs hakkında kuluçka süresi ve belirti göstermeden de bulaş olabilir diyor uzmanlar. Buna rağmen termal kamera sadece belirti gösteren o da ateş belirtisi gösteren kişiler tespit edilebiliyor.

Vatandaşlar ise önlemlerin az olduğu konusunda tepkili.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.