Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


İzmir'de coronavirüs paniği!

Konu

#1


Corona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı 80'e ulaşırken, İzmir'de yüksek ateş şikâyetiyle Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan bir iş insanı büyük panik yarattı. İlk olarak sosyal medyada yayılan iddialar, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nün duyurusuyla açıklığa kavuştu.

Yaklaşık 10 gün önce iş seyahati için gittiği Çin’den dönen 30 yaşındaki K.Ü., öksürük ve ateş şikâyetiyle özel bir hastaneye başvurdu.

DHA’nın haberine göre; iş insanı K.Ü., corona virüsü olabileceği şüphesiyle Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Sağlık ekipleri, özel sedyede taşıdıkları K.Ü.’yü hastaneye getirirken özel kıyafet giydi. Tüm hasta ve hasta yakınlarına maske dağıtılırken, K.Ü., tek kişilik odaya alındı.

Tetkikler sonucunda K.Ü.’de yüksek ateş tespit edilemezken, solunum sıkıntısı bulgusuna da rastlanılmadı.

İzmir Sağlık Müdürlüğü, buna karşın tanı için hastadan gerekli numunelerin alınarak, referans laboratuvarına gönderildiğini açıkladı.ÖNLEM İÇİN TEK KİŞİLİK ODAYA ALINDI

İzmir Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, K.Ü.’nün “önlem amacıyla tek kişilik odada gözlem ve tedavi altına alındığı” belirtildi.

İl Sağlık Müdürlüğü’nün açıklaması şöyle devam etti:

* Hastanın 10 gün önce Çin’e iş seyahati yaptığı belirlendiğinden n-CoV hastalığı yönünden değerlendirilmesine karar verilmiştir.

* Hastanın, hastalığın görüldüğü Wuhan kentine 600 kilometre uzaklıktaki bir şehirde bulunduğu, bu şehirde n-CoV hastalığının görülmediği tespit edilmiştir.

* Hastanın yapılan muayenesinde ateş tespit edilmemiş, solunum sıkıntısı bulgusuna rastlanmamıştır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da