You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kadrolu ve 4b hemşire çift aynı ilden farklı ile tayin

Kadrolu ve 4b hemşire çift aynı ilden farklı ile tayin

Genel müdür
Kadrolu ve 4b hemşire çift aynı ilden farklı ile tayin
Alıntı:mrb arkdaslar. Ben kadrolu saglik teknikeriyim esim 4b (duz)hemsire. ayni yerde kadromuz. farkli ile tayin isteyebilirmiyiz? nasil yol izlememiz lazim?Soru bu şekilde. 

Cevaplamaya çalışalım. 


Burada bir çift başka bir ile tayinle geçiş yapmak istiyor. İkisinin aynı anda geçiş yapabilmesi için iki yol var;

1- ikisi birden iller arası tayin ile gider. Bu zor ikisinin de aynı yere tayini çıkması ama zaten biri ilk önce istemek zorunda o yüzden denenebilir. 

2- biri gider diğeri eş durumundan gider. 


Öncelikle eş durumundan kısmına bakmak lazım;

Kadrolu eş durumu; aile birliği c ve d hizmet grubunda sağlanıyor. Bu olmuyorsa doluluk oranı az olan tarafta birlik sağlanıyor. 

Detaylı bilgi burada; https://hemsirelikyukseklisans.blogspot....aglik.html

Sonuç olarak eğer 4b li kişi önden gidecek ardından kadrolu gidecek ise bunlara dikkat ederek 4 b li kişi gitmeli. 


Şimdide 4b li eş durumuna bakalım; 4b li en az bir yıl çalışmış olmalı. Ardından kadrolu eşinin yanına tayin isteyebilir. Tabi boş kadro olması halinde ataması yapılır denir. Risk içeriyor elbette her iki durumda 

Detaylar; https://hemsirelikyukseklisans.blogspot....urumu.html


Her iki durumda da riskler var ve bunları en aza indirmek için berilen linklerdeki atama şartları okunmalı ve ilk giden kişi diğerinin yanına gelmesini kolaylaştoracak şekilde gitmeli.
UÇAK MEDİKAL İNDİRİM KODU ; TIKLA AL
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.