You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ketten gelen umut damlası

Ketten gelen umut damlası

Hemşire
Ketten gelen umut damlası
Yaklaşık 1 yıl önce yaşadığım bir anıydı. 10 aylık bir bebek ex geldi. Resüsitasyon odasında CPR’a başladık. Damar yolu açmaya çalışıyoruz. 3-4 kez denedik olmadı. 1 damla bile kan gelmiyor. Adrenalin hazırladık ama veremiyoruz. 

En son açtığım damar yolundan yine kan gelmedi ama ben damar yolunun olduğuna inanıp sabitledim.Adrenalini verdiğimde şişme olmadı. Damarda olmasını umut ediyorum ve 3 dk da bir vermeye devam ediyorum. 15 dk geçmiştir. 

Tam adrenalin vermek için intraketin kapağını açıyorum ve aynı anda doktorlardan bir ses duydum 1 dk 1 dk atım var durun dedi. Ve o an elimdeki o minik ele taktığım intraketten kan damlaları gelmeye başladı.O akan kan damlaları benim gözlerimden akan mutluluk gözyaşlarına dönüştü.
Son Düzenleme: 05-12-2019, Saat: 22:09, Düzenleyen: Bernademirelli.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.