You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kilo vermek için her gün ne yaparsınız?

Kilo vermek için her gün ne yaparsınız?

Genel müdür
Kilo vermek için her gün ne yaparsınız?
Çok çeşitli farklı şeyler:
  • Uyuyorum
Gün başlamadan önce yapmanız gereken çok önemli bir şeyin yeterince uyumak olduğunu düşünüyorum. Ben 7-8 saat uyumayı öneririm çünkü yeterince kaliteli uyku sağlıklı bir kilo verme planının çok önemli bir yönüdür.


Bir araştırma, diyet yapan insanların uykuyu kısalttığında, yağ kayıplarının% 55 oranında düştüğünü buldu. Dahası, yeterince uyumamak kalori alımınızı artırır ve bunu istemezsiniz.

Uyuduğumuz her saat, yaklaşık 50 kalori yakıyoruz ki bu önemli. Sonuç olarak, uykunun gücünü asla küçümsemeyin.
  • II. Su:
İnsanların kilo vermeyi ihmal ettiğini düşündüğüm bir şey, su içmenin önemi. Hızlı bir şekilde kilo almanıza neden olabilecek toksinleri atmak için vücudunuzun buna ihtiyacı vardır.


0,5 litre su içmenin yaklaşık 23 kalori yaktığını biliyor muydunuz? Bu nedenle, kilo verme sırasında tavsiye ettiğim günde yaklaşık bir litre su ile başlarsanız , yaklaşık 70 kalori yakabilirsiniz ki bu çok önemlidir.
  • III. Her gün doğru diyeti yapın
Şimdi, kulağa yeterince açık geliyor, ancak her hafta kaç kişinin “bir defadan birşey olmaz günlerine” gittiğine şaşıracaksınız, ki bu çok kötü. Elbette, arada bir abur cubur yemekten zevk almak harikadır, ancak ciddi yansımaları vardır. "Yağmur için dua ettiğinde çamurla da uğraşmalısın" . Başarının anahtarı TUTARLILIK tır.

Ayrıca, doğru beslenme çok az ve sadece sebze yemek anlamına gelmez. Hayır, bu hiç de değil. Kalori temelde enerjidir ve vücudunuz bu enerjiye işlevleri yerine getirmek için ihtiyaç duyar:

Kalp atışı
Kan akışı
Beyin aktivitesi
Nefes
Bağışıklık sistemi
KİLO KAYBI

Evet, vücudunuzun kilo vermesi için enerjiye ihtiyacınız var. Örneğin, her gün 1000 kalorilik bir diyet yapmak hiç de sağlıklı değildir. Birincisi, sadece kısa vadede kilo vereceksiniz ve ikincisi, bu size ciddi sağlık sorunları yaşatacaktır. DAHA AZ yemeye çalışmayın, DAHA İYİ yemeye çalışın.

Ek olarak, yoğun diyetlerden kaçının çünkü uzun vadeli etkileri yoktur ve size yukarıda bahsettiğim konuları vereceklerdir.
  • IV. Kilo Verme Günlüğü Tutun
Pek çok insanın bunu yaptığını gördüm ve gerçekten harika çünkü:

Yolda kalmanıza yardımcı olur
Çok motive edici
Daha tutarlı olacaksın.

Ne zaman pes etmek istiyorsan, o günlüğü açman gerekecek ve sadece şu ana kadar göstermiş olduğun tüm çabalara bakman gerekecek - bu da daha tutarlı kalmanı sağlayacak.
sizin fikirler????
[Resim: x3nNi.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.