You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kişiye özel Sağlık teknikeri kadrosu

Kişiye özel Sağlık teknikeri kadrosu

Admin
Kişiye özel Sağlık teknikeri kadrosu
Mersin Üniversitesi tarafından 2 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete'de 22 Hemşire, 3 Sağlık Teknikeri ve 3 Diğer Sağlık Personeli olmak üzere 28 kadro ilanı yapılmıştır.

Bu kadrolara dair Üniversite sayfasından ilan edilen sonuçları incelediğimizde; 5 numaralı Sağlık Teknikeri kadrosuna toplam 13 adayın müracaat ettiğini, 12 adayın "ilanda yer alan özel şartları taşımadığından başvurularının reddedildiğini" ve bir kişinin 81 puanlı adaylar olmasına rağmen 65,47752 puanla kazandığını görüyoruz.


lgili kadronun ilan şartlarına baktığımızda;

* Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programlarının birinden mezun olmak.

** 3.basamak sağlık kuruluşlarında en az 1 yıl çalışmış olmak ve çalıştığını belgelemek.

* Pelvik-Multiparametrik prostat çekim teknikleri, Kardiyak MR, Fonksiyonel MR, Kalp Demir Birikimi-Karaciğer Demir Birikimi çekim teknikleri, Serebral Spektroskopi MR, Perfüzyon MR, Serebral Fonksiyonel MR, Bos Flow Çekim Tekniklerine ait eğitim almış olmak ve bunları belgelendirmek.

* Radyoloji Güvenliği Eğitimi almış olmak ve bunu belgelendirmek,


Olduğunu görüyoruz.[Resim: tek0.jpg]


Birçok yazıda ifade ettiğimiz gibi, kamu idarelerinin sözleşmeli personel alımlarında ihtiyaçlarına binaen özellikle sağlık sektörü çok daha ehemmiyetli bir alanda; "belirli bir adayı tarif etmeyen, objektif ve denetlenebilir" özel koşullar koymasında hukuki bir engel görülmemektedir.

Ancak, ulusal çapta açılan bir ilana 13 adayın müracaat edip, yalnızca 1 kişinin ilgili kadronun şartlarını taşıdığı ortaya çıkıyorsa burada "KİŞİYE ÖZEL" bir durum yok mudur? Bu durumu aklı başında bir kişi bize savunabilir mi?

Üniversitenin başvuran diğer adaylara yaptığı durum tam olarak şudur; "Dostlar alışverişte görsün siz müracaat edin, bir istediğimizi alacağız, hatta sizden çok daha düşük puanlı adayı alacağız."

Adayların adına şimdi biz soralım.

Üniversite yönetiminde bu işlerden sorumlu bir Allah'ın kulu şu işten gerçekten rahatsız olmuyor mu?[Resim: tek1.jpg]


memurlar net
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.