You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Konya’da coronavirüs şüphesi

Konya’da coronavirüs şüphesi

Admin
Konya’da coronavirüs şüphesi
KONYA-46 yaşındaki Çinli kadın turist, tatil için bir grup arkadaşı ile Konya'ya geldi. Baş dönmesi, bulantı ve kusma şikayetleri olan turist, arkadaşları tarafından Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi.

Acil Servis önünde istifra ettiği ve kısa süreli baygınlık geçirdiği öğrenilen Çinli turist, tedavi altına alındı.

Çinli turist, '[b]Coronavirüs[/b]' olabileceği şüphesi üzerine özel oda hazırlanarak karantina altına alındı.

Turistten kan örnekleri alındığı öğrenilirken, incelemelerin sürdüğü belirtildi. İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç'ta hastaneye gelerek yetkililerden bilgi aldı.Evet önlemler alındı lakin, uzak doğu vatandaşı olan ve Türkiye’de rahatsızlanan herkes için koronavirüs şüphesi oluşacak. 

Ve bu insanların nereden ne zaman çıkacağı belli olmuyor. 

Dolayısı ile tüm meslektaşlarımın maske ile çalışmayı özellikle n95 maskeler ile çalışması ihmal etmemesi gerekir. Şüpheli durum olmasa dahi. 

En azından girişimsel işlemlerde hasta ile yakım temaslarda maskeniz takılı olsun. 

Konya Valiliğinden 'coronovirüs' şüphelisi Çin uyruklu hasta halkında bir açıklama yapıldı.

Açıklama şu şekilde:

''Konya Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisine 25.01.2020 tarihinde iki gündür devam eden baş dönmesi, bulantı ve kusma nedeniyle coronavirüs enfeksiyonu şüphesi ile muracaat eden Çin uyruklu turist hastaya, hastanede yapılan fizik muayene, tetkik ve görüntülemelerinin değerlendirilmesi sonucunda bening pozisyonel vertigo tanısı konulmuş olup, hastanın tanı ile ilgili tedavileri ve izlemi devam etmektedir.''
Son Düzenleme: 26-01-2020, Saat: 00:14, Düzenleyen: Demet.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.