Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Koronavirüs AliExpress paketleri yoluyla yayılabilir mi?

Konu

#1
[Resim: paket-s-alija-815x458.jpg]

Çin'de ortaya çıkan yeni bir koronavirüs şu ana kadar 200'den fazla kişiyi hasta etti sınır geçişlerimizde kontroller olurken, peki ya kargolarımız??

Enfekte olanların çoğu Çin'in Wuhan şehrinde bulunuyor ve virüs yayılmaya başladı. İnsandan insana bulaşabileceği resmi olarak doğrulanmıştır.

Çin'in AliExpress e-ticaret platformunun ülkemizdeki popülaritesi nedeniyle, virüsün posta yoluyla ulaşması olasılığı var.

Böyle bir şey mümkün mü?

"Hayır, çünkü Çin çok uzakta. Bu ürünler birkaç hafta boyunca seyahat ediyor, virüs bu kadar uzun süre dayanamıyor. Hayatta kaldığı süre öncelikle koşullara bağlı - nemli, karanlık ve hangi yüzeyde bulduğu, çünkü epidemiyolog Zoran Radovanovic yaptığı açıklamada, plastik üzerinde metale göre hayatta kalmak daha kolay. Bu virüs durumunda saat meselesi - bir yüzeyde birkaç saat hayatta kalabilir, ancak birkaç gün boyunca hayatta kalamaz. 

Söylediği gibi, henüz isimsiz koronavirüs suşu, SARS'den daha az tehlikelidir, ancak oldukça benzerdir.

"SARS 2002'de ortaya çıktı ve ölüm oranı yüzde 10'du. MERS 2012'de ortaya çıktı ve enfekte olanların üçte biri öldü. Burada şimdilik ölüm oranı yüzde 2'den az. İlginçtir, benzerlikler var - her üç virüs için de aynı klinik tablo, bu nedenle, yalnızca daha fazla analiz için örnek aldığınızda tanı koyabilirsiniz. "
[Resim: 00VASM.png]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task