You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Koronavirüs AliExpress paketleri yoluyla yayılabilir mi?

Koronavirüs AliExpress paketleri yoluyla yayılabilir mi?

Yönetici
Koronavirüs AliExpress paketleri yoluyla yayılabilir mi?
[Resim: paket-s-alija-815x458.jpg]

Çin'de ortaya çıkan yeni bir koronavirüs şu ana kadar 200'den fazla kişiyi hasta etti sınır geçişlerimizde kontroller olurken, peki ya kargolarımız??

Enfekte olanların çoğu Çin'in Wuhan şehrinde bulunuyor ve virüs yayılmaya başladı. İnsandan insana bulaşabileceği resmi olarak doğrulanmıştır.

Çin'in AliExpress e-ticaret platformunun ülkemizdeki popülaritesi nedeniyle, virüsün posta yoluyla ulaşması olasılığı var.

Böyle bir şey mümkün mü?

"Hayır, çünkü Çin çok uzakta. Bu ürünler birkaç hafta boyunca seyahat ediyor, virüs bu kadar uzun süre dayanamıyor. Hayatta kaldığı süre öncelikle koşullara bağlı - nemli, karanlık ve hangi yüzeyde bulduğu, çünkü epidemiyolog Zoran Radovanovic yaptığı açıklamada, plastik üzerinde metale göre hayatta kalmak daha kolay. Bu virüs durumunda saat meselesi - bir yüzeyde birkaç saat hayatta kalabilir, ancak birkaç gün boyunca hayatta kalamaz. 

Söylediği gibi, henüz isimsiz koronavirüs suşu, SARS'den daha az tehlikelidir, ancak oldukça benzerdir.

"SARS 2002'de ortaya çıktı ve ölüm oranı yüzde 10'du. MERS 2012'de ortaya çıktı ve enfekte olanların üçte biri öldü. Burada şimdilik ölüm oranı yüzde 2'den az. İlginçtir, benzerlikler var - her üç virüs için de aynı klinik tablo, bu nedenle, yalnızca daha fazla analiz için örnek aldığınızda tanı koyabilirsiniz. "
[Resim: iyeJCl.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.