You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Koronavirüs gripten daha mı kötü?

Koronavirüs gripten daha mı kötü?

Yönetici
Koronavirüs gripten daha mı kötü?
Bu sezon grip nedeniyle en az 29 milyon Amerikalı bu hastalığa yakalandı. Dünya genelinde 133.000'den fazla insanın koronavirüs hastası olduğu doğrulanırken, gripten çok daha azdır.

Ancak bu koronavirüsün neden olduğu hastalık olan COVID-19 daha ölümcül olabilir. Gripin tahmini ölüm oranı, koronavirüsün tahmini% 2-3 mortalite oranına kıyasla yaklaşık% 0.1'dir. 

Gerçek bir ölüm oranını bilmek zordur çünkü insanlar hiçbir zaman teşhis edilmemiş hafif vakalara sahip olabilir. 


Grip, bilim adamları ve doktorlar tarafından da bilinir, ancak her yılki zorlanma biraz farklıdır. Grip tedavisi planları iyi oluşturulmuştur ve aşılar mevcuttur. Bu koronavirüs yepyeni ve sağlık yetkilileri hala sorunu öğreniyor. Virüsün gripte olduğu gibi birden fazla suşa dönüşmesi de mümkündür.Dünya Sağlık Örgütü genel müdürü Tedros Adhanom Ghebreyesus, insanların anlaması gereken bazı önemli farklılıklar olduğunu söyledi. Birincisi, COVID-19 grip kadar etkili bir şekilde yayılmadı. İkinci büyük fark, insanların COVID-19'dan hastalanmasıdır.


“Küresel olarak birçok insan mevsimsel grip suşlarına karşı bağışıklık geliştirmiş olsa da, COVID-19 kimsenin bağışıklığı olmayan yeni bir virüstür. Bu, daha fazla insanın enfeksiyona duyarlı olduğu ve bazılarının ciddi hastalıklara maruz kalacağı anlamına geliyor ”dedi.
[Resim: iyeJCl.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MediFORUM - Türkiye'nin sağlık forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.