Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Koronavirüs gripten daha mı kötü?

Konu

#1
Bu sezon grip nedeniyle en az 29 milyon Amerikalı bu hastalığa yakalandı. Dünya genelinde 133.000'den fazla insanın koronavirüs hastası olduğu doğrulanırken, gripten çok daha azdır.

Ancak bu koronavirüsün neden olduğu hastalık olan COVID-19 daha ölümcül olabilir. Gripin tahmini ölüm oranı, koronavirüsün tahmini% 2-3 mortalite oranına kıyasla yaklaşık% 0.1'dir. 

Gerçek bir ölüm oranını bilmek zordur çünkü insanlar hiçbir zaman teşhis edilmemiş hafif vakalara sahip olabilir. 


Grip, bilim adamları ve doktorlar tarafından da bilinir, ancak her yılki zorlanma biraz farklıdır. Grip tedavisi planları iyi oluşturulmuştur ve aşılar mevcuttur. Bu koronavirüs yepyeni ve sağlık yetkilileri hala sorunu öğreniyor. Virüsün gripte olduğu gibi birden fazla suşa dönüşmesi de mümkündür.Dünya Sağlık Örgütü genel müdürü Tedros Adhanom Ghebreyesus, insanların anlaması gereken bazı önemli farklılıklar olduğunu söyledi. Birincisi, COVID-19 grip kadar etkili bir şekilde yayılmadı. İkinci büyük fark, insanların COVID-19'dan hastalanmasıdır.


“Küresel olarak birçok insan mevsimsel grip suşlarına karşı bağışıklık geliştirmiş olsa da, COVID-19 kimsenin bağışıklığı olmayan yeni bir virüstür. Bu, daha fazla insanın enfeksiyona duyarlı olduğu ve bazılarının ciddi hastalıklara maruz kalacağı anlamına geliyor ”dedi.
Hemşirelikte doktorasını yapmış ama sahadan kopmamış; araştırmacı, eğitimci, öğrenci, çalışan PhD. Hemşireyim. Eğitim ve deneyimlerimi hemşirelik yüksek lisans bloğumda paylaşıyorum.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task