Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Koronavirüs nasıl yayılır?

Konu

#1
COVID-19 yeni olduğu için, nasıl yayıldığına dair birçok cevaplanmamış soru var. Ancak uzmanlar diyor ki:
  • Virüs kişiden kişiye, birbirinin yaklaşık 6 feet yakınında olan insanlar arasında ve enfekte bir kişi öksürdüğünde veya hapşırdığında üretilen damlacıklar yoluyla yayılabilir. 

  • İnsanların semptomları olmadan da virüs yayabilir. 

  • Enfekte yüzeylerle temastan yayılır. Virüs içeren bir yüzeye veya nesneye dokunmak ve ardından ağzınıza, burnunuza veya gözlerinize dokunmak, CDC'nin virüsü yaymanın ana yoluna inanılmadığını söylemesine rağmen, yayılmasının bir yoludur.

  • [url=https://www.who.int/news-room/q-a-detail/q-a-coronaviruses][/url]Bugüne kadar yapılan çalışmalar, hava kaynaklı olmadığını düşündürmektedir, bu yüzden nefes alıp verme ile bulaş zor. 

  • Kolayca yayılır. Tüm virüsler bunu yapmaz, ancak CDC, COVID-19'un etkilediği bazı coğrafi bölgelerde “kolay ve sürdürülebilir bir şekilde toplumda” yayıldığına inanmaktadır.
Hemşirelikte doktorasını yapmış ama sahadan kopmamış; araştırmacı, eğitimci, öğrenci, çalışan PhD. Hemşireyim. Eğitim ve deneyimlerimi hemşirelik yüksek lisans bloğumda paylaşıyorum.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task