Skip to main content

MediForum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)


Koronavirüs sağlık çalışanlarına ek ücret ve tatil var mı?

Konu

#1
[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcTZXLX4GaRbOIKHrWOiH...kKXFRL56Ah]


Koronavirüs dolayısı ile okulların tatil edilmesi ile, öğretmenler de tatile girmiş oluyorlar bir nevi, bunun yanında öğretmenler ek ders ücreti de alacaklar;


Alıntı:Bu çerçevede öğretmenlerin 16-20 Mart'ta meslekle ilgili çalışmalarını yapmış sayılarak karşılığında haftada 15 saat ek ders ücretinden yararlandırılacak. Yöneticiler ise bu tarihlerde üzerlerinde bulunan aylık ders karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevleri yapmış sayılacak.Bunun yanında, nüfus müdürlüğünde çalışanlar dahi, yani normal memurlar işe gitmek istemediklerini tatil edilmesi gerektiğini, yüzlerce kişi ile yüz yüze görüşmenin sakıncalı olduğunu belirtiyor.

Elbette sağlıklı bir toplum adına, her birey kendisine verilen görevi sağlıklı koşullar altında yapma özgürlüğüne sahip olmalı.

Memurlara veya öğretmenlere verilecek haklar konusunda kesinlikle itirazımız yok.

Peki ya sağlık çalışanları............


Buna benzer bir yazı görmüştüm ancak altına yazılan yorumlar, eeee sağlık çalışanı değil misiniz elbette yapacak sınız bu sizin işiniz gibi yorumlar oldukça fazla idi.

Elbette biz işimizin başında olmaktan mutluluk duyuyoruz ve endişemiz olmaksızın işimize devam ediyoruz.

Peki ya bizim sağlıklı koşullar altında çalışma hakkımız yok mu, bu süreçte alınması gereken önlemler elbette alınıyor ancak, personel artırma, izole alanlar oluşturma, acil servis girişlerine ateşi olan hastalar için ayrı muayene alanları oluşturma vesaire gibi önlemler olamaz mı?

Sağlık çalışanları riskli bölümlerde sayısı artırılmak sureti ile daha izole çalışamazlar mı?

En önemlisi;

- Şu dönemde hastanelerde çalışan sağlık çalışanları iş çıkışı evlerine nasıl dönüyorlar....

- Ailelerini bulaş riskinden nasıl koruyorlar.........

Bu kişiler belki ek ödeme alabilirler ki, bu dönemde aile bireylerini koruyabilecek önlemler alabilsinler, işe geliş gidişleri özel servisler ile yapılsın gibi iyileştirmeler gerekmez mi..........


Sağlık çalışanı olarak bu dönemde istekleriniz olmaz mı?  Lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin..
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da